Gül'den 'yalancı basına boykot' yorumu

Gül, Birleşmiş Milletler 63. Genel Kurul görüşmelerine katılmak üzere, özel uçak ANA ile ABD'nin New York kentine hareket etti.

Gül, ABD'ye hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bir medya grubunun gazetelerinin boykot edilmesi çağrısıyla ilgili bir soruyu Gül, ''Bu siyasi konulara Cumhurbaşkanı olarak girmem doğru olmaz. Türkiye'de siyasetin zaman zaman nasıl yükseldiğini, zaman zaman nasıl azaldığını biliyoruz'' diye yanıtladı.

DENİZ FENERİ YORUMU?

Gül, Almanya'daki Deniz Feneri e.V davasının Türkiye'deki bağlantılarına ilişkin iddialar konusunda, Türkiye'de savcılar, hakimler ve bağımsız mahkemeler bulunduğunu vurgulayarak, ''Tüm şüpheleri giderici gerekli yasal araştırmalar, soruşturmalar yapılacaktır'' dedi.  Gül, ''Her şeyin incelenmesini ve neticesinin kamuoyuna net bir şekilde açıklanmasını doğru bulduğunu'' söyledi.

Gül, ''Deniz Feneri ile ilgili tartışmaların bazı Anayasal kurumları da içine alacak şekilde boyutlanması sizin açınızdan bir rahatsızlık oluşturdu mu'' sorusunu yanıtlarken de ''Bütün bunların netleşmesi gerekir'' dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.