Güney’e kız kardeşini gönderdi

Kuzey Kore liderinin kız kardeşi de Kış Olimpiyatları için Güney Kore yolcusu… Kuzey Kore’nin liderleri Kim Jong-un’un kız kardeşinin Pyeongchang Kış Olimpiyatları için kurulacak üst düzey heyette yer alacağı bildirildi.
 • Kuzey Kore lideri Kim’in kız kardeşi Kim Yo-Jong Pyeongchang Kış Olimpiyatları heyetinde yer alacak. 
  Yonhap ajansının haberine göre, Güney Kore Birleşme Bakanlığı, Kim’in kız kardeşi ve İşçi Partisi propaganda dairesi birinci başkan yardımcısı Kim Yo-jong‘un, Kuzey Kore Meclis Başkanı Kim Yong-nam liderliğindeki 22 kişilik üst düzey heyetin üyesi olacağı bilgisinin verildiğini açıkladı. 
  Heyete, Kuzey Kore Ulusal Spor Rehberlik Komitesi Başkanı Choe Hwi ve iki ülke arasındaki ilişkilerden sorumlu dairenin başkanı Ri Son-gwon‘un da katılacağı belirtildi. 
  Güney Koreli yetkililer, Kuzey Kore heyetinin cuma gününden itibaren ülkeye üç günlük ziyarette bulunacağını da bildirdi. 
  Öte yandan Güney Kore’de cuma günü başlayacak Pyeongchang Kış Olimpiyat Oyunları için ülkede ‘güzeller ordusu‘ olarak bilinen 200’ü aşkın kişiden oluşan Kuzey Koreli ponpon kızlar da bugün sınırdan geçti. 
  Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), geçen ay Güney ve Kuzey Kore arasında varılan olimpiyat anlaşmasını kamuoyuna duyurmuştu. 
  Güney Kore’de yapılacak Pyeongchang Kış Olimpiyatları’na Kuzey Kore’den 22 sporcu katılacak. 
  Koreli sporcular, artistik buz pateni, kısa kulvar hız pateni, Alp disiplini kayak ve Kuzey disiplini kayak branşlarında müsabakalara katılacak. 
  Bu ay düzenlenecek oyunlarda yer alacak Kuzey Kore heyetinde sporcular dışında 24 antrenör, yetkililer ve 21 medya temsilcisinin bulunması bekleniyor.
2159750cookie-checkGüney’e kız kardeşini gönderdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.