Halk başbakanın ağzı ile konuşursa…

– Ne demek lan, ayva istendin mi, gelir! Bizim raconumuzda nereden istendiği değil, istemek önemli!
– Hemşerim, bizim buralarda böyle konuşulmaz! Üslubunuza dikkat etseniz!
– Ne demek lan, bana nasıl konuşacağımı mı öğreteceksin! Hoop dedik anaadın mı?
– Hemşerim sen kavga mı arıyorsun, nedir bu durum? Hayır, ben ne seni tanıyorum, ne de sen beni, aramızda bir şey olsa tamam anlarım da durduk yere, adamı günaha sokma!
– Ne istediysem onu ver dedim, anadın mı, yoksa bende kavga istemem durduk yere!
-????
– Ayva dedik değil mi?
– Ayva burada olmaz, manava gitmeniz gerek!
-????
– Manav mı? Bura market değil mi?
– Yok kardeşim!
– Yok öyle kardeşim filan, ama neyse! Bizim görüşten olanların hipermarketleri var, istediğini bulabilirsin! Ayva iste ayva var, havlu iste, oda var, hatta üzerine ismini bilem yazarlar!
-????
– Bazı alçaklar var, bizim parti iyi çalıştığında çamur atarlar, yalan söylerler. Allah adına kandırdığımızı yazmışlar. Biz hiçbir zaman kandırmadık, neysek oyuz!
Halkın dilini kullanırız, halkın sesi olduk! İlk defa halk kendisini bizde buldu. Kömür gitmiş, pirinç gitmiş… Gitmesinde aç mı kalsınlar, kara kışta donsunlar. Bizim dinimiz ne der; 'komşun açken, sen tok olamazsın!' O halde biz halka eşit dağıtıyoruz! Olmayana veriyoruz, sevap işliyoruz…
-????
– Deprem evleri olmammış diyorlar, hangi alçak der bu lafı, hangi depremden donra açıkta kalan var? Bak bizim TOKİ'ye, yoksula verdiği gibi, evi olmayan milletvekiline de ev vermiş, ne olmuş? Milletin vekilinin evi Ankara'da olmayacak, sonra diyeceksin ki git ev tut! Elbette vekilim ev de tutar, satın alırda, oda vatandaş. Vekil oldu diye ev mi almayacak? Memura lojman varda, vekilime mi olmayacak, ama başbakanım halk nerede oturuyorsa vekilimde orada oturacak dedi ve o korumalı sitelerden çıktı! Meclis lojmanında oturmayan vekilim elbette bütçesine uygun ev alacak! Parası ile değil mi?
-????
Bunların hepsi müfteridir! Çamur at, izi kalsın!
???
– Bir de biz altın dağıtıyormuşuz! İspatlayamayan şerefsizdir, namerttir!
-???
– Yandaş medya diye tutturmuşlar, kartel medyanın yaptığını görmezler! Adama bak, pazarlık bile yapmış, yok bilmem nereye şunu yapmak istiyor, ya verirsin ya da … diye tehdit etmiş, görüyor musun? Bizler neler gördük, neler? Bak bir medya patronlarına, şimdi bize muhtaç oldular, kim ile uğraşıyor, bilmiyor, bizi eskileri ile karıştırıyor!
-???
– Bizim dönemimize hürriyet oldu, bak asker görevinin başında, bizde görevimizin başındayız. Her kes istediğini konuşuyor, yazıyor. Şu öldürülen gazeteci olmazsa her şey iyi olacaktı, onun ölümüne sebep olanlar bak hepsi cezasını çekiyor, siyasi irade olunca nasıl oluyormuş, görüyorsun değil mi?
-???
– Enflasyon yok oldu, fakat içimizde bir ukde kaldı, onu da yakında gerçekleştireceğiz, Allahın izni ile ve bizim dönemimizde türban yani namusumuzun sorunu çözeceğiz!
-???
– Söz sözü açınca insanın ne kadar çok söyleyeceği şeyi varmış, bana ayvamı verinde gidem!
– Burası manav değil kardeşim, burası berber! Berberde ayva ne gezer?


http://www.cemoezkan.de
http://cemoezkan.blogcu.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.