Haneye tecavüz

Örneğin İngiltere dahil Batı Avrupa ülkeleri ‘Haneye Tecavüz’ü hafif cezalarla geçiştirmektedir ama Amerika’da ‘Trespass’ yani mülk veya haneye izinsiz giriş yapanın alnına kurşun sıkılma olasılığı fazladır. Yani Amerikalılar kendilerine ait mülk’ü katillik yapılmaya değer oranda kutsal saymaktadırlar.


Aradan beş yıl geçip gitti ve Irak ile Afganistan’da milyonu aşkın insan hayatını kaybetti. Ölümlerin sonunun geleceği de görünmüyor ufukta. Amerika, hatta ‘Gömüden pay koparma’ cingözlüğü peşinde olan İngiltere, çöken Sovyetler Birliğinden sonra düşman ilan ettikleri Müslüman ülkelere saldırmak için kolladıkları fırsat ele geçer geçmez, ‘Haneye Tecavüz’ü mubah görerek giriştikleri ‘Haçlı Seferleri’ eylemi ile dünyamızı bugün içinde bulunduğumuz sıkıntılara sokmuşlardır. Ekonomileri çökme yolunda…! Askerleri ırza, haneye tecavüz ediyor umurlarında bile değil ama ölüyorlar ve görünen o ki canları fena yanıyor artık.


Sahtekar işbirlikçilerin Amerika ve İngiltere’nin ‘Kurtarıcı’ gibi karşılanacakları teminatı  ve de masrafların da petrolden karşılanacağı öyküsü tutmayınca işler yine diplomatik yollardan günahlarına başka günahkar arama peşine sürüklemiştir tecavüzkârları. Emperyalist niyetleri yoluna kurban aramaya başlamışlardır bu günlerde. Etrafta, birkaç milyon dolar yardım uğruna ölüme asker gönderecek avanak politikacılar aramaktadırlar. Kendilerinin azmettiği bu savaşları beynelmilelmiş gibi gösterip başka ulusların askerlerinin de masum kanını akıtmayı planlamaktadırlar.


Yakında NATO zirvesi vardır. İngiltere ve Amerika bu zirvede ellerinden geldiği kadar bu savaşlara muharip asker katkısı yapmayan üyeleri suçlu sandalyesine oturtarak azarlayacaklardır. Hem azarlayacaklar hem de havuç göstereceklerdir. ‘Gelin siz de ölün ki size hem parasal hem de teknolojik yardım yapalım’ ya da ‘Verdiğimiz yardımı sürdürelim’ diyeceklerdir. Ve bunları söylerken en çok Türk üyelerin gözlerinin içine bakacaklardır. PKK eylemlerine karşı verdikleri bilgileri, (bir işe yarasa da) ne bileyim ne yardımlarını bir bir sıralayacaklar Türk NATO’cuların önüne. ‘Ya bizdensiniz ya da onlardan’ diyerek zorlayacaklardır Türk askerinin Afganistan’a gidip ölmesini…! Oynayacakları kozlar ellerinde çoook…! Kıbrıs var, Ege var, Ermeni meselesi var, PKK var, Kuzey Kürdistan var, Teknoloji alışverişi var, var ki var…!


Kelleyi kaptırmışız bir kere. Muharip askeri ne yapıp yapar, bulup buluşturup göndermezsek… Alın başınıza belayı.


Ehh bizim Devlet yöneticilerimiz ile muhalefet koltuklarına bir daha gitmemek için yerleşiyorlar ya…! O saltanatı kazanmak için Amerikalı müstahdemi yalvarıyorlar ya…! Dahili huzur da dış güçlerin insafına kalmış ya…!
Gönderir misin Mehmet’i ölmeye göndermez misin? Hatırlayın Kore’yi, askerimiz ne güzel davul zurna ile gönderdik ve ne şanlı muharebeler kazanarak ün saldık dünyaya. Yine Mehmetçiğimizi o şanlı şöhretli, azametli masallara niçin layık görmeyelim?


Başı sıkışan dışa gebe politikacılarımız yukarıdaki gibi düşünürse ve Afganlı’nın hanesine tecavüz edenlere yardıma giderse şaşmayınız.


Çünkü koltuk kaybetmek bizde kelle kaybetmekten daha vahimdir…!


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.