Haringey, küresel ısınmaya karşı atakta

İşçi Partisi Haringey yaptığı açıklamada 13 Kasım Günü yapılacak Belediye toplantısında deklarasyonun imzalanarak, ulusal çapta küresel ısınmaya yol açan gazların düşürülmesini isteyen Kyoto Protokolü’ne destek vereceklerini açıkladı.


Belediye Meclis Üyesi ve İşçi Partisi Haringey Çevre sorumlusu Brian Haley, küresel ısınmanın herkesi tehdit ettiğini vurgulayarak şu yorumu yaptı:


+”Küresel ısınmaya karşı önlem alan biz yerel yöneticiler önemli bir işlev yerine getiriyoruz. Haringey Belediyesi olarak karbondioksit oranını düşürmek için çaba göstermekten gurur duyuyorum. Nottingham Deklarasyonu’nu imzalayarak çevre kaygılarımızı sürdüreceğimizi ve küresel ısınmaya yol açan etkenleri izleyerek ortadan kaldırmaya çalışacağımızı taahhüt etmiş oluyoruz. Hep birlikte bunun üstesinden geleceğiz…”


Belediyeci Emma Jones da İşçi Partisi’nin Haringey’de çevreci bir parti olarak bilindiğini vurgulayarak, herkesi etkileyecek küresel ısınmaya karşı bölgede önemli bir adım atıldığını söyledi.


Haringey İşçi Partisi Milletvekili David Lammy ise partisinin çevreci çalışmalarını överek, Haringey’in küresel ısınmaya karşı önderlik etmesinden dolayı da gurur duyduğunu sözlerine ekledi.


FOTOĞRAF: Milletvekili David Lammy


 

796180cookie-checkHaringey, küresel ısınmaya karşı atakta

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + nineteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.