Hürriyet davası ertelendi

Eskioğlu, Hürriyet’in ekonomi servisinde muhabir olarak 1998-2000 yılları arasında 22 ay boyunca tam gün olarak çalışmasına karşın sigorta primlerinin yatırılmadığı için emekli olamadığını öne sürerek Hürriyet işvereni aleyhine dava açmıştı.

Davanın geçen yılki duruşmasında işveren şahidi olarak hakim karşısına çıkan Ekonomi Servisi Müdürü ve Türk Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Vahap Munyar, “davacının dışarıdan telifli çalıştığı ve gazeteye yalnızca haber ve fotoğraflarını getirmek için uğradığı” ifadesini vermişti. İşveren şahitlerinden Emre Özpeynirci de davacının “stajyer” olduğunu, Nurten Erk de “telifli” olduğunu öne sürmüştü.

Hürriyet işvereninin sigorta primlerini yatırmadığı için emekli olamadığını öne süren Eskioğlu, “Eğer davayı kazanırsam işveren şahidi olarak mahkemeye yanılttığı kesinleşecek ve eski iş arkadaşlarımı tekrar hakimin karşısına çıkaracağım” dedi.

Hürriyet Ekonomi Müdürü ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkan Vekili Vahap Munyar, işveren şahidi olarak geldiği mahkemede Eskioğlu’nun haber ve fotoğraflarını dışarıdan getirdiğini söyleyerek sigortalık bir durum olmadığını söylemişti… Eskioğlu da, TGC’ye başvurarak Munyar’ın bu tavrından dolayı TGC’deki başkan vekilliği ve üyeliğinin düşürülmesini istemişti.

1497030cookie-checkHürriyet davası ertelendi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.