İkinci Kıbrıs festivaline çağrı

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (CTCA UK) bu yıl ikincisini 17 Haziran Pazar günü düzenleyecekleri Kıbrıs Türk Kültür Festivali’ne toplumu davet etti. Bu yıl Festivale biletli giriş olacağını açıklayan Konsey, park yeri için de “online” yer ayırtılabileceğini duyurdu.

Konsey’in açıklaması aynen şöyle:

“17 Haziran Pazar günü Enfield Playing Fields, Donkey Lane, Enfield EN1 3PL adresinde yapacağız.  Bu büyük ve güçlü çalışmayı tüm topluma mal etmek için festivalimizi, 26 üye derneğimizin yanı sıra Türk Dili Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu ve İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası ile iş birliği çerçevesinde düzenliyoruz.

Festivalde en beğenilen Kıbrıs yemekleri ve tatlıları; Türk okullarının folklor gösterileri, Eylem, SOS, Arif Edizer, Cem Kafkas, Bahar Gökhan gibi Kıbrıslı müzisyenlerin canlı performansları; Kıbrıs Türk dernekleri, sivil toplum önderleri, yazarları ve çeşitli sanat ve spor faaliyetleri aracılığıyla, köklerimizi ve kültürümüzü yeniden gururla sahipleneceğiz ve tanıtacağız. Çocuklar için yüz boyama, lunapark, eşeğe binme gibi aktiviteler varken, festivalin bu sene Babalar Günü’ne denk gelmesi sebebiyle tüm babalara ise hediye vereceğiz.

Geçen sene yoğun katılım yaşandığı için halkımızın bir kısmının festival alanına giremeyip geri dönmek zorunda kalması ve Enfield Belediyesi’nin de bilet satışını şart olarak sunması sebebiyle, bu sene biletlerimizi etkinlik öncesinde satışa çıkardık. Biletler sadece 2 sterlin tutarındadır ve buna festivale giriş, bir şişe su ve babalar günü hediyesi dahildir. CTCA UK topluma hizmet için bu festivali gerçekleştirmektedir.

Tüm ekibimiz gönüllü olarak çalışmaktadır ve festivalin amacı maddi gelir sağlamak değildir. Ne gelirse festivalin masrafları için kullanılacak, eğer kar kalırsa vakfa aktarılacak ve buradan yine toplum için yapılacak olan bina projesinde kullanılacaktır.

Festival alanında 2 binin üzerinde kapasitesi olan park yerimiz de mevcuttur. Festival günü sorun yaşanmaması için biletlerin ve park yerlerinin önceden rezerve edilmesini tavsiye ediyoruz: https://www.eventbrite.co.uk/e/2nd-turkish-cypriot-cultural-festival-17-june-2018-ctca-uk-tickets-45615983635”

BİLET SATIŞ NOKTALARI

Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin biletleri girişte alınabileceği gibi aşağıdaki noktalardan da alınacağı açıklandı.

KUZEY LONDRA:

  • ESL Insurance, 271A Green Lanes, Palmers Green (Triangle), London N13 4XE (Aksular Restaurant karşısı)
  • Lefkaralılar Derneği, 07979 154 099
  • Kıbrıs Türk Kültür Derneği, 14 Graham Rd, London E8 1BZ

GÜNEY LONDRA:

  • MKS Accountants, 114 Station Rd, Sidcup DA15 7AE

 

 

 

2199640cookie-checkİkinci Kıbrıs festivaline çağrı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.