İmamoğlu’nun ‘hakaret’ davasında yine karar çıkmadı

İBB Başkanı İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı dava, bir kez daha ertelendi. Duruşma 11 Kasım’da görülecek.

YSK üyelerine hakaret iddiasıyla yargılanan İBB Başkanı İmamoğlu’na yönelik davanın 11 Kasım’a ertelendiği açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘YSK üyelerine hakaret davasına devam edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 2019’daki yerel seçimler sırasında “Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle” başlayan yargılanmasına bugün İstanbul Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İmamoğlu’nun avukatı, tanıkları hazır edemediklerini belirterek, tanık dinlenmesi için tebligat çıkarılmasını istedi. Avukat Kemal Polat, YSK Başkanı ve İmamoğlu’nun konuşmasının olduğu DVD’lerin çözümlenmesini talep etti.

Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için tebligat çıkarılmasına ve DVD’lerin çözümlenmesine karar vererek duruşmayı 11 Kasım’a erteledi.

Hakkında 1 yıl 3 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası talep edilen İmamoğlu, kendisine iki yıldan fazla bir ceza verilmesi halinde ‘‘siyaset yasağı’’ ile karşı karşıya kalabilir.

‘AHMAK’ TARTIŞMASI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında “ahmak” tartışması yaşanmıştı.

Soylu, 31 Mart seçiminin iptalinin ardından Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi için Fransa’ya giden İmamoğlu’na “Avrupa Parlamentosu’na gidip, Türkiye’yi gidip şikayet eden ahmağa söylüyorum. Yazıklar olsun bu milletin sana verdiğine. Kursağından geçenlere yazıklar olsun” demişti.

İmamoğlu ise Soylu’ya “31 Mart’ta seçimi iptal edenler ve dünyada, Avrupa’da, onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır. Önce ona bir odaklansın” yanıtını vermişti.

 

2634240cookie-checkİmamoğlu’nun ‘hakaret’ davasında yine karar çıkmadı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.