İnce’den MEB’e: Korktular, sonuçları seçim sonrasına ertelediler

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, MEB’in LGS sonuçlarını seçim sonrasında açıklamasına tepki gösterdi.

Haftasonu yaklaşık bir milyon 8. sınıf öğrencisi LGS sınavında ter döktü. LGS başvuru kılavuzunda sınav sonuçlarının 22 Haziran’da açıklanacağı belirtilmişti ancak MEB’in sosyal medyadan yaptığı açıklamaya göre öğrenciler LGS puanlarını 26 Haziran’da öğrenebilecek.

Resmi Twitter'da görüntüle

​Konuyla ilgili Twitter hesabından eleştirilerde bulunan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Çocuklarımızın ağlayarak çıktığı, velilerinin gözyaşı sildiği sınavı, sınavları çocuklarımız ve velilerimiz hak etmiyor” dedi ve şöyle devam etti:

“Sınavı kaldıracağız dediler, 1.2 milyon çocuğumuzun 1 milyonu sınava girdi. Getirilen sistemin kaldırılan sistemden daha olumsuz sonuçlar doğuracağını daha o günlerde söyledik. Okulları nitelikli/niteliksiz diye ayrıştıran ucube bir sistem getirildi. Çocuklarımızın ağlayarak çıktığı, velilerinin gözyaşı sildiği sınavı, sınavları çocuklarımız ve velilerimiz hak etmiyor.

​Sınavın sonuçlarından ve velilerin tepkisinden korktular. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi seçim sonrasına ertelediler.

​Allah’ın izni, milletimizin takdiri ile 24 Haziran’da çok şey değişecek. En çok da eğitimde çok şey değişecek. Parasız, nitelikli ve herkesin istediği okul türüne gidebildiği sistemi hep birlikte kuracağız.”

2194980cookie-checkİnce’den MEB’e: Korktular, sonuçları seçim sonrasına ertelediler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.