İngiltere gol attı, Londra sokakları karıştı

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Wembley Stadyumu’nda İngiltere-İtalya arasında oynanan EURO 2020 final maçında İtalya İngiltere’yi penaltılarda yenerek 2. kez Avrupa Futbol Şampiyonası’nı kazandı.

EURO2020 final maçı öncvesi Wembley civarıyla Trafalgar meydanını savaş alanına çeviren İngiliz taraftarlar, gol sonrasında da taşkınlık yaptı.

Maç öncesi İngiliz hükümetinin özel izni ile pandemi kurallarından 2-3 saatliğine de olsa kurtulan İngilizler, ülkenin çeşitli kentlerindeki bar ve pub’ları doldurdular. Wembley civarı ve Trafalgar meydanında da taraftar ile polis arasında gerginlik yaşandı.

İngiliz polisi atlı birlikleri göreve çağırdı. İtalya karşısında 2. dakikada gelen gol ise Londra’yı adeta yaktı. Bazı semtlerde alkol duvarını aşan gruplar araçlara zarar verdi.

AZ SAYIDA İTALYAN TARAFTAR TRİBÜNDE

İngiliz hükümeti yurt dışından gelen kişilere uyguladığı 10 günlük karantina kuralında İtalyan taraftarlara ayrıcalık yapılmayacağını açıklamıştı. Bu sebeple final için izin verilen 60 bin seyircisi kapasitesinin 59 binini İngiliz taraftarlar oluşturken tribünlerde az sayıda İtayan taraftar yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six + 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.