“İş kazası geçiren çocuk işçi, yoğun bakımda yer olmadığı için hayatını kaybetti”

Denizli’de iş kazası geçiren 17 yaşındaki inşaat işçisi U.K. yoğun bakımda yer olmadığı için hayatını kaybetti.

Denizli’de iki gün önce iş kazası geçiren 17 yaşındaki inşaat işçisi U.K.’nin, koronavirüs vakaları sebebiyle yoğun bakımda yer olmadığı için hayatını kaybettiği bildirildi.

Bilgiyi, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı, Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Süleyman Kaynar kamuoyu ile paylaştı.

İşyeri Hekimi olan Kaynar, pandemi sebebiyle ilde devlet hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinde yer olmadığını, özel hastanelerde de durumun farklı olmadığını söyledi.

Kaynar, yaşananları şöyle aktardı:

“Denizli’de yoğun bakım üniteleri dolmuş vaziyettedir. Kovid-19 pandemisi nedeniyle diğer ağır vakalar mağdur olmaktadır. Bilim insanlarımız eylül ve ekimden itibaren koronavirüs vakalarının artacağını ve buna bağlı ölümlerin önemli ölçüde artacağını önceden öngörmüş, Sağlık Bakanlığı’nı uyarmıştır. Fakat bilimden yoksun uygulamalar sonucunda bu vahim tablo gün geçtikçe artmakta, önlenemez bir hal almaktadır. Bu vahim tablonun en acı örneğini 2 gün önce yaşadık. 17 yaşında iş kazası geçiren bir gencimiz acil olarak hastaneye gönderilmiş, tedavisinin yoğun bakım ünitesinde yapılması gerektiği halde yoğun bakımda yer olmadığı için gencecik bir evladımız dün akşam hayatını kaybetmiştir.” (Denizli/EVRENSEL – Fotoğraf: Ayşegül Yılmaz)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.