“İsrail askerleri Gazze’nin merkezinde”

Sena Gürbıyık / NTV Haber – İsrail’in Gazze’ye saldırılarında 33. güne girildi. Ağır bombardıman devam etti. Özellikle binlerce sivilin sığındığı Şifa hastanesi yakınlarında onlarca patlama sesi duyuldu. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İsrail ordusunun Gazze merkezine girdiğini duyurdu. Hem Hamas hem de İsrail tarafından yeni açıklamalar var…

Gece Gazze Şeridi’nin birçok noktasında işaret fişekleri yükseldi. Özellikle binlerce sivilin sığındığı Şifa Hastanesi yakınlarına onlarca bomba düştü.

“GAZZE KUŞATILDI”
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Gazze’nin kuşatıldığını duyurdu. “Binlerce teröristi öldürdük” dedi. Netanyahu, bir kez daha rehineler bırakılana kadar ateşkesin olmayacağını söyledi.

Savunma Bakanı Yoav Gallant ise İsrail askerlerinin Gazze’nin merkezine girdiğini duyurdu. Operasyonun amacına ulaşana kadar durmayacağını açıkladı. İsrail ordusu ise paylaştıkları görüntülerdeki tünellerin Hamas’a ait olduğunu öne sürdü. Ordu, görüntülerin Gazze’de bir lunaparkta kaydedildiğini iddia etti. Askerler, tünelleri bombaladıklarını aktardı.

Uluslarası Kızıl Haç Örgütü’nün iki aracı Gazze’de saldırıya uğradı. Araçların sivillere insani yardım götürdüğü aktarıldı. Bir aracın şoförü yaralandı.

Hamas tarafından yayınlanan görüntülerin Gazze Şeridi’nin kuzeyinde kaydedildiği iddia edildi. Hamas üyeleri, ellerindeki ağır silahlarla İsrail zırhlılarını hedef aldı. Ardından iki taraf arasında şiddetli çatışma çıktı.

Dün çok sayıda Filistinli, Gazze Şeridi’nin kuzeyinden güneyine doğru açılan tahliye koridorunda yürürken görüntülendi. Ellerinde beyaz bayraklarla, İsrail tanklarının konuşlandığı yoldan geçtiler.

Gazze’de İçişleri Bakanlığı verilerine göre, Gazze Şeridi’nin kuzey bölgelerinde hala 900 bin sivil var.

2730420cookie-check“İsrail askerleri Gazze’nin merkezinde”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.