Kadınlar ve Anneler Günü’nde Eğitime Destek

Londra’nın Orpington bölgesinde düzenlenen ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Anneler Günü’ kutlaması, Türkçe eğitime destek etkinilği olarak gerçekleşti.

Londra’nın Orpington bölgesinde düzenlenen ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve Anneler Günükutlaması, Türkçe eğitime destek etkinilği olarak gerçekleşti.

Sevda Bloom’un organize ettiği kutlama 8 Mart Perşembe akşamıHisar Restaurant’ta yapıldı. Kutlama etkinliğine KKTC Londra Temsilcisi, Büyükelçi Zehra Basaran, Konsolos Ülkü Alemdar, Eğitim ve Kültür Ataşesi Gülgün Özçelik, Bromley Belediye Eski Başkanı Kim Botting katıldı.

Ünlü Spiker ve sunucuAyşegül Bıçkıcı’nın sunuculuğunu üstlendiği etkinlikte Emrah Tak,Tuğba Özcivan ve güzel flüt dinletisi ile Koza Ünalsahne aldı.

SEVDA BLOOM: EĞİTİME VERİLEN DESTEK ZİYAN OLMAZ

Etkinlikte konuklara hitaben konuşan organizatör Sevda Bloom, “Kadınlar ve anneler günü dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz gecede sayenizde bu güzel güne kadın eliyle faydalı dokunuş geliştirdik ve birlikteliğimizi eğitime katkıya donüştürdük. Eğitime verilen destek asla ziyan olmaz. Birlikteliğimiz amacına ulaştı ve sayenizde ihtiyaç sahibi okullarımıza desteğimizi teslim etmenin sevincini yaşıyoruz. Bu katkıda emeği geçenlerin kıymeti büyük çalışmalarının sözle tarifini bulamıyorum” dedi.

BÜYÜKELÇİ ZEHRA BAŞARAN: KADIN EN BAŞTA BİR İNSANDIR

KKTC Londra Temsilcisi, Büyükelçi Zehra Başaran da, kutlamanın yanısıraeğitime destekten dolayı organize edenleri kutlayarak şöyle konuştu:

“Dünya Kadınlar Günü Kadın Haklarını ve kadınların bu uğurda dünyada verdiği tarihi mücadeleyi simgeleyen ve hatırlatan bir gün.Türk kadını kendi verdiği tarihsel ve yaşamsal mücadele içerisinde çağdaş normlara ulu önder Atatürk’ün Türk kadınına verdiği haklarla ulaşarak toplum içerisinde memleketinde, Kıbrıs’ta ve dünyada kendine bir yer edinmiştir.  Londra’dan söz etmek gerekirse kadınlarımızın her tür sivil toplum oluşumu içerisinde erkeklerden belki de daha fazla yer aldığı ve önde gittiği ve buna da olur veren ve hoşgörüyle severek izleyen eşleri olduğunu ben de takdirle izlemekteyim. Bana göre kadınsız bir dünya düşünülemeyeceği gibi erkeksiz bir dünya da düşünülemez. Ve, bana göre, kadın en başta bir insandır. İngiltere’de ayrıca anneler günü kutlanıyor. Bizde Mayısın ikinci pazarı. Anneler günü ile ilgili de kısaca şunu söylemek istiyorum. Herkes anne olamayabilir ancak herkesin de kadın olsun erkek olsun bir annesi vardır.”

Etkinliğe katılanlar leziz yemeğin yanında müzik ve dans ederek geç saatlere kadar eğlenirken, eğitim kuruluşlarına katkıda bulundular.

Gecede sahne alan Tuğba Özcivan ve Emrah Tak ile orkestra üyelerineEser Ebcin, Louis Erkin Yalaz ve Tansel zengin programla konuklara unutamayacakları bir program gerçekleştirdiler.

Ayrıca gecede sponsorlar tarafından konuklara çeşitli hediyeler verildi. Hediyeler Ayşegül Bıçkıcı tarafından kazananlara takdim edildi. (Eurovizyon.co.uk)

2167580cookie-checkKadınlar ve Anneler Günü’nde Eğitime Destek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.