“Kemal Amca’nın direnişi bize yeniden ışık oldu”

Nuriye Gülmen, 83 gün açlık grevi yaptıktan sonra talebi kabul edilen Kemal Gün hakkında konuştu.

Açlık grevinin 70’inci gününde açıklama yapan Nuriye Gülmen, “Bu direnişi hiçbir şekilde engelleyemeyeceksiniz. Açlık grevini asla bırakmayacağım” dedi. Gülmen, oğlunun kemiklerini almak için 83 gündür açlık grevi yapan ve talebi kabul edilen Kemal Gün için “Bize yeniden ışık oldu” dedi.

dihaber’de yer alan habere göre, Ankara Yüksel Cadde’sinde bir araya gelen Yüzüncü Yıl İnisiyatifi üyeleri ile Çağdaş Hukukçular Platformu üyeleri Nuriye Gülmen İle Semih Özakça’yı ziyaret etti. Alanda kendisine ziyaret gerçekleştiren yurttaşlara konuşan Nuriye Gülmen, 83 gündür açlık grevine giren Kemal Gün’ün direnişini selamlayarak, “Kemal amcanın direnişi zaferle sonuçlandı” dedi.

“Direnişi bize ışık oldu”

Alanda kendilerini ziyaret eden kişilere teşekkür ederek konuşmasına başlaya Nuriye Gülmen, Tunceli’de oğlunun kemiklerini almak için 83 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’ün direnişinin zaferle sonuçlandığını dile getirdi. Gülmen, “Semih’le tutmayan bacaklarımızla halay çektik. Gerçekten çok güzel bir haberdi. Direnenlerin kazanacağına olan inancımız bir kere daha tazelendi. 77 yaşında direnmeyi öğreten Kemal amca, bize yeniden umut oldu, ışık oldu” dedi.

2089980cookie-check“Kemal Amca’nın direnişi bize yeniden ışık oldu”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.