Kılıçdaroğlu: Altılı masa uzlaşırsa adaylığa hazırım

CHP lideri Kılıçdaroğlu, FOX TV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanlığına hazır olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Altılı masa ismim üzerinde uzlaşırsa hazırım” dedi.

FOX TV’de İlker Karagöz ile Çalar Saat programına katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Adaylık tartışmalarıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, “Altılı masa ismim üzerinde uzlaşırsa hazırım. Devletin nasıl yönetilmesi gerektiği belli.” dedi.

Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

Adaylık bir kez konuşuldu onu da bildiriyle açıkladık. Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili spekülasyonlar oluyor, biz önce seçeceğimiz cumhurbaşkanı adayının niteliklerini belirledik. Devleti yönetecek kişilerin düzgün ve ahlaki kişiler olması lazım. Yolsuzluk yapanın sırtını sıvazlayan kişiden devlet adamı olmaz. O yalnızda çetelerin adamı olur.

Parlamenter sisteme ne zaman geçeceğiz gibi konular ortaya çıktıktan sonra cumhurbaşkanı adayı belirlenir.

Oturacağız ben verdiğim sözü tutan bir insanım. Altı lideri oturur belirler açıklarız. Hep birlikte destek veririz. TC devletinin 13. Cumhurbaşkanı da uzlaşma kültürünü esas alarak çünkü demokrasilerde asıl olan uzlaşmadır, ülkemizi aydınlığa çıkarmak zorundayız. O kadar büyük sıkıntılar var ki bunları aşmak zorundayız. Soyulan bir devlet var. Bu soyguna dur dememiz lazım. Mallarını yurt dışına kaçırıyorlar ben bunu gayet iyi bilmekteyim. O paraların tamamını son kuruşuna kadar getireceğim. Altılı masa ismim üzerinde uzlaşırsa hazırım. Devletin nasıl yönetilmesi gerektiği belli.

2631130cookie-checkKılıçdaroğlu: Altılı masa uzlaşırsa adaylığa hazırım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.