Kılıçdaroğlu bu partilerin kapısını çalacak

Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kendisine tam destek verecek partilerin yanı sıra Meclis dışındaki birçok siyasi partinin de desteğini araması bekleniyor. İşte Kılıçdaroğlu’nun kapısını çalacağı partiler…
CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nden oluşan Millet İttifakı, ortak Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu belirledi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı gösterilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine tam destek verecek bu partilerin yanı sıra Meclis’te grubu ve temsiliyeti bulunan partilerle Meclis dışındaki birçok siyasi partinin de desteğini araması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu’nun, “Bu sofra Halil İbrahim sofrası, bu sofra Millet sofrası. Herkesi kucaklamak için çalışacağız” mesajı veren bir kampanya yürüteceğini söyleyen çalışma arkadaşları, başta HDP olmak üzere seçime girme yeterliliği olan birçok siyasi partinin desteğinin aranacağını düşünüyor.

Bu kapsamda altı partiden oluşan Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu için çok sayıda partiden destek istenmesi bekleniyor. Altılı Masa’daki partilerin yanı sıra desteği aranacak partiler arasında Bağımsız Türkiye Partisi, Emek Partisi, Genç Parti, Halkların Demokratik Partisi, Memleket Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Değişim Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Sol Parti, Yeşiller ve Sol bulunuyor. Ancak bu partilerin tutumu yapılan ziyaretler ve adı geçen partilerin yetkili kurullarında yapılan tartışmaların ardından belli olacak.

2674490cookie-checkKılıçdaroğlu bu partilerin kapısını çalacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.