Kılıçdaroğlu: Erdoğan, sen Kaşıkçı davası ile bu devletin memleketin egemenliğini sattın

Kemal Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda, “Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğunun bahçesine gömenler, devletin temellerini sarstılar” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ahlak, devletin temelidir. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğunun bahçesine gömenler, devletin temellerini sarstılar. Gelin bu gece, bu acı meseleyi konuşalım” diyerek sosyal medya hesabından video paylaştı.

 

 

Kılıçdaroğlu,  bir süredir dini kanaat önderleri, ilahiyatçılarla görüştüğünü söyleyerek, ülkenin geleceğini konuştuklarını dile getirdi. Kılıçdaroğlu, ilahiyatçıların istisnasız her görüşmede din ve ahlakın ele ele gitmesi gerektiğini söylediklerini aktardı.

“Bugün Erdoğan ‘İsrail ile ilişkilerimiz başkadır, Kudüs başkadır’ dediğinde bu konuyla ilgili olarak sizlere seslenme ihtiyacı duydum. Çünkü bu sorun Türkiye’nin sorunu haline gelmiş durumda” diyen Kılıçdaroğlu, “Belki de Türkiye’nin en büyük sorunu ‘o başka bu başka’ anlayışıdır. Onun için bazı çok zengin ülkeler bu anlayış yüzünden hiç değer görmezler. Kabile devleti ile anılırlar” ifadelerini kullandı.

“KAŞIKÇI’NIN YAKININDAN RANDEVU İSTEDİM”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu saray ve şurekası onurumuza fiyat biçiyor. Çünkü değer bilmiyor. Ne olursanız olun neye inanırsanız inanın topraklarınızda korkunç bir cinayete kurban giden Cemal Kaşıkçı’ya fiyat biçemezsiniz. Mavi Marmara şehitlerine bir fiyat biçemezsiniz. Biçerseniz fiyatını kadar algılanırsanız. Değer görmezsiniz. Türkiye’yi buraya getiren işte bu fiyat biçen değer bilmeyen zihniyettir” dedi.

ERDOĞAN, SEN KAŞIKÇI DAVASI İLE BU DEVLETİN MEMLEKETİN EGEMENLİĞİNİ SATTIN”

“Bu arada Cemal Kaşıkçı’nın yakınından randevu istedim. Mavi Marmara şehitlerinin yakınlarından da isteyeceğim” diyen Kılıçdaroğlu, “Sana gelince Erdoğan, sen Kaşıkçı davası ile bu devletin memleketin egemenliğini sattın. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğu’nun bahçesine gömdün sen, utanmalısın!” ifadelerini kullandı. 

2600240cookie-checkKılıçdaroğlu: Erdoğan, sen Kaşıkçı davası ile bu devletin memleketin egemenliğini sattın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.