Kılıçdaroğlu İngiltere yolcusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1-5 Kasım tarihlerinde İngiltere’yi ziyaret edecek. Siyasi isimlerle görüşmesi beklenmeyen CHP liderinin üniversitelerde bilim insanları, teknoloji çevreleri ve girişimci Türklerle bir araya gelmesi bekleniyor.

ABD’ye gerçekleştirdiği ziyareti nedeniyle Cumhur İttifakı tarafından hedef alınan Kılıçdaroğlu, bu kez de İngiltere’ye ziyarette bulunacak. 1 Kasım Salı akşamı Londra’ya gitmesi beklenen Kılıçdaroğlu’nun 4 gün temaslarda bulunacağı belirtildi.

Habertürk’ten Mahir Kılıç’ın haberine göre CHP lideri, üniversitelerde bilim insanları, teknoloji çevreleri ve İngiltere’de yaşayan girişimci Türklerle bir araya gelecek, özellikle genç beyinleri Türkiye’ye davet edecek. Aynı zamanda muhataplarına kendi vizyonunu, gelecek planlarını anlatacak.

Kılıçdaroğlu’na ziyarette CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Milletvekili Yunus Emre ve Genel Başkan Başdanışmanı Hacer Foggo’nun eşlik etmesi bekleniyor.

Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyaretinde de siyasi isimlerle görüşmesi beklenmiyor.

İNGİLTERE’NİN ARDINDAN ALMANYA
5 Kasım’da Türkiye’ye dönecek olan CHP lideri yine kasım ayı içerisinde Almanya’ya bir ziyaret gerçekleştirecek.

Almanya seyahati sonrasında da bilim, teknoloji ve yatırım çerçeveli gelecek vizyon belgesini açıklayacak.

2643820cookie-checkKılıçdaroğlu İngiltere yolcusu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.