Kılıçdaroğlu: Kavga eden görevi bıraksın

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partilileri 2019 seçimleri için uyardı. Kılıçdaroğlu, ‘Kavga edenler, haklıhaksız olduğuna bakmaksızın görevi bıraksın’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir programının ikinci gününde partilileri birlik olmaya, aralarındaki kavga ve kırgınlıkları sonlandırmaya çağırdı. Kaya Termal Otel’de gerçekleştirilen örgüt buluşmasına, genel başkan yardımcıları Seyit Torun ve Tuncay Özkan’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, örgütten kavgaları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak 2019 yılında yapılacak kritik seçimlere kilitlenmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, edinilen bilgiye göre şunları söyledi:

“Belediye başkanları, ilçe başkanları kavga etmesin… Kavga ediyorlarsa haklı-haksıza bakmaksızın görevi bıraksınlar! Partiyi bıraksınlar. Kavgayı bir kenara bırakın, kırgınlıkları bir kenara bakın. 2019’daki kritik seçimlere kilitlenin. İlla kavga edecekseniz 2019’da Türkiye demokrasiye kavuştuktan sonra edin. Türkiye’nin umudu biziz. Canla başla çalışın… Partide yer alan isimler parti militanıdır. Militan gibi çalışın. Kapı kapı dolaşın. Mahallenin, sokağın durumuna göre propaganda yapın! İlçesinde seçim kazanacağına inanmayan varsa bıraksın gitsin.”

‘Ayıbın yıldönümü’

Daha sonra Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği tarafından düzenlenen “Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek” sempozyumunda söz alan Kılıçdaroğlu konuşmasına, “Bugün 16 Nisan mühürsüz seçimin, demokrasi ayıbının yıldönümü… YSK’ye yuvalanan bir grup çete onların arzuladığı sonucu ilan etti” diye başladı. Cumhuriyeti kuranların eğitime verdiği önem sayesinde kendisinin okuyabildiğini vurgulayan CHP lideri, konuyla ilgili yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

* Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılmalıdır.

* Kadrolu, sözleşmeli, ücretli öğretmen ayıbına son vermeliyiz.

* Organize sanayi bölgelerinde yatılı meslek liseleri kuracağız.

* Geçen yıl 2 milyona yakın çocuğumuz okula gidemedi. Aileler yoksul. Bu çocuklar okula ulaşamıyor. Bu siyasal iktidar bir avuç tefeciye teslim olmuş durumda.

2178460cookie-checkKılıçdaroğlu: Kavga eden görevi bıraksın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.