Kılıçdaroğlu Tamince’nin sponsor olduğu festivale katılacak mı?

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE – Genel Başkanı ters köşeye yatıran CHP’li belediye başkanı festivale saatler kala gönderdiği toplu mesajla akılları karıştırdı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2019’da FETÖ borsasına örnek gösterdiği iktidara yakın iş adamlarından Fettah Tamince’nin başkanı olduğu vakıf üniversitesi CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Yörük festivalinin sponsorlarından biri oldu. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in açılışa saatler kala CHP lideri Kemal Kılıçcaroğlu’nun da festivale katılacağını duyurması dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Temmuz 2019 tarihinde TBMM’de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, FETÖ borsasına değinerek garibanların ve askeri okul öğrencilerinin cezaevine konulduğunu ancak parayı bastıranların yargıdan kurtulduğuna işaret ederek Fettah Tamince ile ilgili şu iddiaları dile getirmişti: “Bir kişinin FETÖ’den gözaltına alınabilmesi için MİT’in, MASAK’ın, Emniyet’in raporunun olması lazım. Bu üç rapor da var. Tamince devletin protokülünde. Askeri öğrenciler içeride. Hangi gerekçeyle? Neden işlem yapılmıyor? 17-25 Aralık’tan sonra Pensilvanya’ya gidip Fethullah Gülen’le görüşen kişidir. Ben bunları söylemezsem nasıl ben bütün vatandaşları kucaklıyorum diyeceğim? Türkiye’ye kara para getiriyor. Erdoğan’ın avukatları savunduğu için hiçbir hakim ve savcı korkudan bir şey yapamıyor. Nasıl adalet bu? İsyan etmez misiniz siz buna? Yazarı, siyasetçiyi, garibanı içeride tutacaksın. Aynı menzilde yürüyorlar.”

GENEL BAŞKANIN ELEŞTİRDİĞİ İSİM CHP’Lİ BELEDİYEYE SPONSOR OLDU

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun FETÖ borsasına örnek gösterdiği ismi, CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek belediye eliyle düzenlenen Yörük-Türkmen Festivali’nin sponsorlarından biri yaptı. Fettah Tamince’nin Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Antalya Bilim Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği festivalin sponsorlarından biri olarak açıklandı.

Düzenleme Komitesi Başkanı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in adının yer aldığı festival yarın düzenlenecek temsili Yörük göçü ile başlayacak.

BAŞKAN BÖCEK: ‘KILIÇDAROĞLU’NUN KATILIMIYLA BAŞLAYACAK’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Tamince’nin de sponsorları arasında yer aldığı festivalin açılışına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağını duyurdu. Başkan Böcek,  bugün saat 16.30’da gönderdiği toplu telefon mesajında, “Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’miz 6 Mayıs Cuma günü Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla başlıyor. Renkli etkinliklerin yer alacağı festivalimize tüm halkımız davetlidir” ifadelerini paylaştı.

15 TEMMUZ’UN ARDINDAN KAPATILDI, KHK İLE YENİDEN AÇILDI

Tamince’nin yöneticisi olduğu vakıf, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle kapatılmış, bir süre sonra yeniden açılarak yönetimine AKP’li isimler eklenmişti: http://odatv5.com/makale/maalesef-hakli-ciktik-2211161200-104420

‘HAFTANIN 3-4 GÜNÜ TAYYİP BEY’İ RÜYAMDA GÖRÜYORUM’

2004 yılında Hürriyet’ten Yener Süsoy’a verdiği bir röportajda Gülen hakkında “Fethullah Hoca benim için bir değerdir, bir idoldür; sık sık Amerika’ya gidip ziyaret ediyorum” diyen Tamince, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan için de “Yaptıklarımı takip ediyor, bana destek oluyor, Türkiye aşığı bir adam Tayyip Bey. Tanıdığım ilk günden beri haftanın 3-4 günü onu rüyamda görüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

2604050cookie-checkKılıçdaroğlu Tamince’nin sponsor olduğu festivale katılacak mı?
Önceki haber“Bugüne kalan derslerin özeti halk muhalefetinin yaratılması gereği”
Sonraki haberİngiltere’de yerel seçimlerin ilk sonuçları, muhalefetteki İşçi Partisi ve Liberal Demokratlar lehine
YUSUF YAVUZ (GAZETECİ-YAZAR) Isparta, Sütçüler'de doğdu. 1990’da edebiyatla ilgilenmeye başladı. Deneme ve inceleme tarzındaki ilk yazıları 1996 yılında 'Atatürkçü Ses' Dergisi’nde yayımlandı. Aynı yıl yerel ölçekte yayın yapan kanallarda 'Dönence' başlıklı radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu. 1999 yılında Antalya'da kurulan Müdafaa-i Hukuk Dergisi’nde yazmaya başladı. 2001’de Gazete Müdafaa-i Hukuk’ta Muhabir-Temsilci olarak görev aldı. Daha sonra adı 'Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk' olan dergiyle bağını temsilci-yazar olarak sürdürdü. 2001-2007 yılları arasında Kaş Kitap Şenliğini organize ederek başta çocuklar ve gençler olmak üzere yöre insanının kültür, sanat ve edebiyat çevreleriyle buluşmasını sağladı. 2005 yılında Muğla ve Antalya arasındaki sahil bandında yaşanan yabancılara toprak satışına ilişkin yaptığı araştırmalar önemli etkiler yarattı. Deneme, inceleme, röportaj, düz yazı, haber ve yorumları; Cumhuriyet Akdeniz, Odatv, Yeni Harman, Edebiyat ve Eleştiri, Yolculuk, Evrensel, Atlas, Magma, Aydınlık, Birgün, Açık Gazete gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı. Antalya merkezli VTV Televizyonunda, Pelin Gel Ağan'la birlikte 'İki Ağaç İçin' adıyla 16 bölümden oluşan bir program hazırlayıp ve sundu. Kanal V Televizyonunda, Biyomühendis Çağlar İnce ile birlikte, Yörük kültürünü ve tarihsel köklerini ele alan 'Islak Çarıklar' adlı belgesel haber programı hazırlayıp sundu. Araştırma yazılarından bazıları, 'Yer Bize Çimen Verdi' ve 'Darağacına Takılan Düşler' adıyla belgesel filmlere de konu olan Yavuz, şu sıralar 'Islak Çarıklar' adlı bir belgesel haber programı için çalışmalarını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak arkeoloji, çevre, kentsel dönüşüm ve tarım konularını ele alan çalışmalar yapmayı yazılı ve görsel medyada sürdüren Yavuz, yıkım politikalarıyla tarımdan hayvancılığa, kültürden mimariye kırsal yaşamın dönüşümünü ele alan araştırma yazılarıyla tanınıyor. Ziraat Mühendisleri Odası Basın Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği Belgesel ödülü, Türkiye Ziraatçılar Derneği Tarım ödülü, Kubaba Derneği kültür hizmeti ödülü'nün yanı sıra Türkiye Ormancılar Derneği gibi çeşitli meslek odası, kurum ve kuruluşlar tarafından ödüle layık görülen Gazeteci Yusuf Yavuz, Likya'dan Teke yöresine uzanan coğrafyadaki su kültürüne ilişkin uluslararası bir sanat projesinin de danışmanlığını ve metin yazarlığını üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.