Kılıçdaroğlu ters köşeye düşmekten son anda kurtuldu!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE – CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’den kapatılan vakfın üniversitesinin sponsor olduğu CHP’li belediyenin Yörük festivaline katılmaktan son anda vazgeçti…

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali bugün başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndan Karaalioğlu Parkı’na kadar temsili Yörük göçü canlandırılması ile başlayan festivale, Aksu ilçesindeki etkinlik alanında devam edildi. CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in önceki gün festivalin açılışına katılacağını duyurduğu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun duyurulan saatte festivale katılım göstermemesi dikkat çekti. Kılıçdaroğlu festivale tebrik mesajı göndermekle yetindi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in düzenleme komitesi başkanı olduğu Uluslararası Yörük Türkmen Festivali bugün düzenlenen etkinliklerle başladı. 8 Mayıs’a kadar sürecek olan festivalin açılışına katılacağı duyurulan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun etkinliğe katılmaması dikkat çekti. CHP lideri, tebrik mesajında daha önceden belirlenen bir programı olmasını gerekçe gösterdi.

KILIÇDAROĞLU SON ANDA KATILMAKTAN VAZGEÇTİ

Festivalin sponsorları arasında iktidara yakınlığıyla tanınan iş insanı Fettah Tamince’nin yöneticisi olduğu FETÖ’den kapatılıp KHK ile yeniden açılan vakfın üniversitesi de bulunuyordu. Konuyu gündeme getiren haberimizin ardından festivale katılmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, etkinliğe tebrik mesajı göndermekle yetindi.

CHP’Lİ BAŞKAN BÖCEK BİR GÜN ÖNCE KATILACAĞINI DUYURMUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, önceki gün gönderdiği toplu SMS mesajında şu ifadeleri kullanmıştı: “Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’miz 6 Mayıs Cuma günü Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla başlıyor. Renkli etkinliklerin yer alacağı festivalimize tüm halkımız davetlidir.”

CHP Antalya İl Başkanlığı konuyla ilgili yaptığı paylaşımda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun festivalin açılışına katılacağını duyurmuştu.

PROTOKOL YAĞLIĞI, VİP OTOPARKI VE MİLYONLARCA LİRA BÜTÇE

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Yörük derneklerinin yöneticileri Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin milyonlarca liralık bütçe ile festival yapmasının Yörük kültürüne hizmet etmeyeceği konusunda uyarılarda bulunmuştu. Protokol yağlığı, VİP otoparkı ve VİP tribünü gibi uygulamalarla eleştiri konusu olan Yörük festivali için yurt içi ve yurt dışından toplam 360 uçak bileti, 5 yıldızlı oteller dâhil 2700 konaklama ve 13 bin kişilik yemek ikramı yapılacağı belirtilmişti.

ÜCRETSİZ ULAŞIMA RAĞMEN KATILIM DÜŞÜK OLDU

Aksu ilçesindeki festival alanına kent merkezinden ücretsiz otobüs ve tramvay seferleri yapılacağı duyurulmasına rağmen etkinliklere az sayıda katılımın olması dikkat çekti.

2604370cookie-checkKılıçdaroğlu ters köşeye düşmekten son anda kurtuldu!
Önceki haberHindistancevizi Adasında Süleyman Hazinesi
Sonraki haberBazı gazeteciler ve‘2022 Dünya Basın Özgürlüğü Raporu’
YUSUF YAVUZ (GAZETECİ-YAZAR) Isparta, Sütçüler'de doğdu. 1990’da edebiyatla ilgilenmeye başladı. Deneme ve inceleme tarzındaki ilk yazıları 1996 yılında 'Atatürkçü Ses' Dergisi’nde yayımlandı. Aynı yıl yerel ölçekte yayın yapan kanallarda 'Dönence' başlıklı radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu. 1999 yılında Antalya'da kurulan Müdafaa-i Hukuk Dergisi’nde yazmaya başladı. 2001’de Gazete Müdafaa-i Hukuk’ta Muhabir-Temsilci olarak görev aldı. Daha sonra adı 'Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk' olan dergiyle bağını temsilci-yazar olarak sürdürdü. 2001-2007 yılları arasında Kaş Kitap Şenliğini organize ederek başta çocuklar ve gençler olmak üzere yöre insanının kültür, sanat ve edebiyat çevreleriyle buluşmasını sağladı. 2005 yılında Muğla ve Antalya arasındaki sahil bandında yaşanan yabancılara toprak satışına ilişkin yaptığı araştırmalar önemli etkiler yarattı. Deneme, inceleme, röportaj, düz yazı, haber ve yorumları; Cumhuriyet Akdeniz, Odatv, Yeni Harman, Edebiyat ve Eleştiri, Yolculuk, Evrensel, Atlas, Magma, Aydınlık, Birgün, Açık Gazete gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı. Antalya merkezli VTV Televizyonunda, Pelin Gel Ağan'la birlikte 'İki Ağaç İçin' adıyla 16 bölümden oluşan bir program hazırlayıp ve sundu. Kanal V Televizyonunda, Biyomühendis Çağlar İnce ile birlikte, Yörük kültürünü ve tarihsel köklerini ele alan 'Islak Çarıklar' adlı belgesel haber programı hazırlayıp sundu. Araştırma yazılarından bazıları, 'Yer Bize Çimen Verdi' ve 'Darağacına Takılan Düşler' adıyla belgesel filmlere de konu olan Yavuz, şu sıralar 'Islak Çarıklar' adlı bir belgesel haber programı için çalışmalarını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak arkeoloji, çevre, kentsel dönüşüm ve tarım konularını ele alan çalışmalar yapmayı yazılı ve görsel medyada sürdüren Yavuz, yıkım politikalarıyla tarımdan hayvancılığa, kültürden mimariye kırsal yaşamın dönüşümünü ele alan araştırma yazılarıyla tanınıyor. Ziraat Mühendisleri Odası Basın Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği Belgesel ödülü, Türkiye Ziraatçılar Derneği Tarım ödülü, Kubaba Derneği kültür hizmeti ödülü'nün yanı sıra Türkiye Ormancılar Derneği gibi çeşitli meslek odası, kurum ve kuruluşlar tarafından ödüle layık görülen Gazeteci Yusuf Yavuz, Likya'dan Teke yöresine uzanan coğrafyadaki su kültürüne ilişkin uluslararası bir sanat projesinin de danışmanlığını ve metin yazarlığını üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.