Kılıçdaroğlu’dan ‘İncirlik’ ve Kürecik’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İncirlik ve Kürecik üsleri kapatılabilir” açıklamasını değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, ABD’nin yaptırım ve tehdit politikasının doğru olmadığını ancak iki ülke arasındaki sorunların restleşme ile çözülemeyeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İncirlik ve Kürecik üsleri kapatılabilir” açıklamasını değerlendirdi.

ABD’nin yaptırım ve tehdit politikasının doğru olmadığını ancak iki ülke arasındaki sorunların restleşme ile çözülemeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin her sıkıştığında bu tehditleri kullanması, elindeki kartları bu kadar açık etmesi, muhataplarını bu tehditleri bertaraf edecek adımlar atmaya zorlayacaktır” değerlendirmesini yaptı.

LİBYA’YA ASKER GÖNDERME POLEMİĞİ

Hürriyet gazetesine konuşan CHP lideri, Libya’ya asker gönderme tartışmasını da değerlendirerek, “Ne işimiz var Libya’da? Suriye’den ders almalıyız” ifadelerini kullandı.

KANAL İSTANBUL PROJESİ

Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul projesinin hayata geçirilemeyeceğini, bu kapsamda Montrö’nün tartışmaya açılmasının ise Türkiye’nin çıkarlarına aykırı olacağını kaydetti.

2361880cookie-checkKılıçdaroğlu’dan ‘İncirlik’ ve Kürecik’ açıklaması

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.