KKDD Eroğlu’nun Londra ziyaretini değerlendirdi

Cumhurbaşka’nı Eroğlu’nun Londra ziyaretinin ardından Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD) basına açıklamada bulundu;

Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD) , basına yaptığı açıklamada, davetleri üzerine geçtiğimiz günlerde Londra’ya ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu’na, Londra’da yaşayan Türk toplumuna, düzenledikleri baloya ve tüm etkinliklere katılan ve destek veren herkese teşekkür etti

KKDD, Meral Eroğlu himayelerinde, Ortopotik Özürlüler Derneği yararına Londra’da düzenledikleri balodan elde edilen geliri Ortopotik Özürlüler Derneği spor tesisi projesi için harcayacağını açıkladı. KKDD Başkanı Hasan Gazioğlu basına yaptığı açıklamada projenin tamamlanması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Londra’da kurulan ve Londra’daki Türkler ile Kuzey Kıbrıs’la ilişkileri, sosyal, kültürel ve sportif alanda geliştirmesini hedefleyen Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD)’nin daveti üzerine geçtiğimiz ay Londra’ya bir ziyaret gerçekleştiren KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu büyük bir ilgi ve sevgiyle karşılandı. 12 Haziran- 17 Haziran tarihleri arasında İngiltere’de bulunan Cumhurbaşkanı ve eşi, burada toplumun tüm kesimleriyle biraraya geldi. Geçtiğimiz ay içerisinde yaptıkları ilk organizasyonla Londra’ya Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu’nu davet eden ve Ortopotik Özürlüler Derneği yararına bir balo organize eden KKDD Başkanı Hasan Gazioğlu basına açıklamada bulundu. Gazioğlu, dernek olarak KKTC Londra Temsilciliği ile işbirliği içerisinde yaptıkları bu organizasyonda Eroğlu’nun Londra ziyareti kapsamında katılım ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti. Gazioğlu, “Londra’da yaşayan toplumumuza, balomuza katılan herkese ve başta Noyanlar Şirketler Grubu olmak üzere tüm sponsorlarımıza ayrıca engellilere destek olmak amacıyla balomuza destek veren Kıbrıslı sanatçılarımız Eylem ve Babutsa Grubu’na teşekkür ederiz.” dedi.
Projenin tamamlanması için çalışmalar sürüyor

Balodan elde edilen gelirin, David Haye’in de yaptığı bağışla birlikte Ortopotik Özürlüler Derneği’nin spor tesislerinin tamamlanması için kullanılacağına işaret eden Gazioğlu, Başta Meral Eroğlu olmak üzere Ortopotik Özürlüler Derneği Yönetim Kurulu, Mimar Mühendis Odaları, Devlet Planlama Dairesi, ve yetkililerle, projenin tamamlanması için görüşme yaptıklarını, maliyetin ortaya çıkmasının ardından yapılacak bağışlarla birlikte elde edilen gelirin de basına açıklanacağını kaydetti. Gazioğlu, projenin tamamen bitirilmesi için de Londra’da bir iş adamının hatırı sayılır bir bağışta bulunacağını söyledi.

Siyasi bir tavrımız yok

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun Londra ziyaretiyle başlayan bu ilk etkinliklerinin Kuzey Kıbrıs’la Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türkler’in aralarındaki bağın güçlenmesi için devam edeceğini belirten KKDD Başkanı Gazioğlu, derneklerinin girişimleriyle Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türkler’in düzenleyecekleri bir takım etkinliklerle Kuzey Kıbrıs’a götürmeyi ve Kıbrısla ilişkilerini daha da bir geliştirmek istediklerini kaydetti. Gazioğlu, derneğin Londra’da yaşam süren Kıbrıslı Türklerin ülkeleriyle ilişkilerinde sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunacağını ifade ederek, KKDD’nin hiçbir siyasi tavırlarının olmadığının da altını çizdi.

Toplumun tüm kesimleriyle bir araya geldi.

Londra ziyaretinde toplumun tüm kesimlerine ulaşan Eroğlu, burada KKDD’nin organize ettiği Meral Eroğlu himayelerinde Ortopotik Özürlüler Derneği yararına düzenlenen baloya, Lordlar Kamerasında parlamentoda verilen yemeğe, TC Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz’in onurlarına düzenlediği yemeğe katılmıştı. Kıbrıs Türk Sivil toplum örgütleri, iş adamları, Ticaret Odası, Türk Toplumu Futbol Federasyonu, Belediye Meclis Üyeleri ve gazetecilerle de bir araya gelen Eroğlu, Kıbrıs Türk dostu İngiliz boksör David Haye’le de görüşmüştü. Londra Türk Radyosu’nun da konuğu olan Cumhurbaşkanı, Londra’da yüksek katılımlı bir de konferans vermişti.

KKTC’nin Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’nın Meral Eroğlu onuruna organize ettiği çay partinde ise yüzü aşkın kadın Sarastro Restaurant’ta düzenlenen etkinliklte hazır bulunmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.