Kılıçdaroğlu: Zarrab tehdit ediyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sabah yaptığı açıklamada internet yasaklarına ve Habertürk televizyonuna müdahale iddialarına değindi.

Kılıçdaroğlu ‘nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Başbakan özel uçağını gönderdi ve Vali’yi getirdiler. Ve o gece nüfuz etmeye başladılar olaya. Bu herkesin gözü önünce yapıldı. ‘Paralel devlet var’ diye yansıtılıyor. Ben ayakkabı kutusuna saklanan 4,5 milyon doları merak ediyorum. Yatak odalarındaki kasaları, içindeki paraları, para sayma makinelerini merak ediyorum. Bir bankanın genel müdürü parasını bankaya yatırmıyor da ayakkabı kutusunda saklıyor.

ZARRAB HABER GÖNDERDİ: KONUŞURUM

İçerde tutuklu olan Zarrab var. Ona diyecekler ki ‘Konuşma seni çıkaracağız’ diye. Çünkü Reza Zarrab haber gönderdi ‘konuşurum’ diye.

‘BAKANA O SAATİ SORMALI’

Tapelerden birinde yüzde 10 verdim bu işi aldım diyor. Benim duyarlılığımdan daha fazla Başbakan’ın duyarlı olması lazım. Sayın bakan sen bakan olmasan 700 bin TL’lik saati sana getirip verirler miydi diye sorması lazım…

‘İNTERNET YASAKLARI’

Bu hükümet iktidar olmadan önce 3 Y ile mücadele edeceğiz dedi. Yolsuzluk, yoksulluk, yasaklarla mücadele edeceğim dedi. Kenan Evren de 12 Eylül’de pek çok yasak getirdi. Bu Kenan Evren’e rahmet okutuyor.

‘FAS’TAN TÜRKİYE ‘DEKİ TV KANALINA MÜDAHALE EDİYOR’

Dün internete düştü. Fas’tan Türkiye’deki bir TV kanalına müdahale ediyor. Bahçeli konuşma yapmış. Fas’tan ‘neden o cümleleri koyuyorsunuz’ diye müdahale ediyor. Sen nasıl haberlere müdahale edersin?

‘VEKİLE NASIL TUZLUK DER’

Yasama vekile tuzluk dedi. Dünyanın hangi ülkesinde bu var? Bu vekiller milletin oyuyla seçilmedi mi? Milletin oyuyla seçilen vekile hakaret edemezsiniz.

‘ CHP ‘DEN AK PARTİ ‘YE GEÇEN VEKİL OLDU.. ONA SORDU MU?’

Bizim partiden istifa edip onun partisine geçen de oldu. ‘Sen nasıl geçersin, vekillikten de istifa etmen gerekir’ dedi mi? Çifte standart olmaz.

‘ŞANGAY BEŞLİSİ KİMDİR’

Rusya’dan gelen uçağı indirdiler, içinde mühimmat var diye. Rusya ile AB ile kötü olduk. ‘Şangay beşlisine bizi alın’ dedi. Şangay beşlisi kimdir? 1071’den beri yüzümüzü batıya dönmüşüz. Tam tersi bir istikamete Türkiye’yi götürüyorlar. Türkiye’yi bir diktatör yönetiyor.

‘CEBİMDE ANKET YOK’

Benim cebimde anket yok. Biz başka türlü anket yapıyoruz. Kendi belediyelerimizin ve diğer belediyelerin performansını ölçerek anket yaptık. Hangileri başarılı ise adayları saptadık. Ankara’ya da İstanbul’a da İzmir’e de Hatay’a da çok ciddi hazırlanıyoruz. Sonuçta takdir vatandaşın tabii. Karanlık tabloyu bütün vatandaşların değerlendirmesi lazım. Çok iyi adaylarımız var. Halka hesap vermeyi namus bilecekler. Bizi denesinler, görsünler. Temiz siyaseti, ahlaklı siyaseti görecekler.

1409630cookie-checkKılıçdaroğlu: Zarrab tehdit ediyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.