Kovid-19’un kaynağı netleşiyor…

Yeni yapılan iki uluslararası araştırma, Kovid-19’un kaynağının Çin hükümetine bağlı bir laboratuvar değil, Vuhan’daki hayvan pazarı olduğunu ileri sürdü.

2 yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün kaynağıyla ilgili yeni çalışmalar yapıldı. Buna göre, koronavirüsün kaynağı Vuhan’daki hayvan pazarı. Bu yeni çalışmalarla birlikte koronavirüsün laboratuvardan çıktığı iddialarının da gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

New York Times gazetesi, Kovid-19’un kaynağına ilişkin henüz yayınlanmamış iki yeni uluslararası çalışmaya dayandırarak bir haber geçti.

Haberde, araştırmalarda söz konusu araştırmalarda Kovid-19’un kaynağının “çok açık bir şekilde” Vuhan’daki hayvan pazarı olduğunu ve virüsün Çin hükümetine bağlı laboratuvardan çıkmadığını gösterdiği aktarıldı.

Arizona Üniversitesi Biyoloğu ve söz konusu iki çalışmanın yazarı Michael Worobey, New York Times’a yaptığı açıklamada, “Tüm kanıtlara baktığınızda, salgının Vuhan’daki hayvan pazarından çıktığını gayet açıkça görürsünüz” ifadesini kullandı.

2587380cookie-checkKovid-19’un kaynağı netleşiyor…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.