Koza – İpek Grubu’na operasyon

“Fetullahçı Terör Örgütü”ne (FETÖ) finans desteği sağladığı iddiasıyla Koza İpek Holding’in 23 şirketinde arama başlatıldı. Ekipler, saat 07.00 sıralarından itibaren holdingin Ankara’daki binalarında arama yapıyor.

23 ŞİRKETTE ARAMA

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “Fetullahçı Terör Örgütü”ne yönelik devam eden soruşturma kapsamında, söz konusu örgüte finans desteği sağladığı ve örgütün propagandasını yaptığı gerekçesiyle holdingin çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 23 şirketinde arama başlattı.

Aramalarda, şirketlerdeki evrak ve bilgisayarlara el konuldu.

Arama yapılan yerler arasında, Kanaltürk ve Bugün televizyon binaları, Koza Davetiye’nin binası, holdingin Eskişehir yolundaki binası ile Dikmen’deki İpek Üniversitesi bulunuyor. İpek Üniversitesi’nde bilgi ve belge toplanıyor.

AKIN İPEK’İN EVİNDE DE ARAMA

Ayrıca, şirketin sahibi Akın İpek’in Ankara İncek’te bulunan evinde de arama yapılıyor. Koza-İpek Holding sahibi Akın İpek “Fetullah Terör Örgütü”nü finanse etmekle suçlanıyor.

AKIN İPEK YURTDIŞINDA İDDİASI

Koza İpek Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in ise, yurtdışına çıktığı öne sürüldü. İpek’in bir süredir Londa’da yaşadığı da biliniyor.

İPEK GRUBU BORSADA ÇÖKTÜ

İpek Grubu’na ait şirketler de operasyon haberinin ardından borsada taban fiyattan işlem görüyor. Koza Madencilik, Koza Altın İşletmeleri ve İpek Doğal yüzde 10’luk taban düşüşten işlem görüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.