Kurtulmuş’un partisi Ekim’de

Numan Kurtulmuş, CNR Expo’da düzenlenen 13. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Uluslararası Fuarı’nı Gezdi. Burada yaptığı açılamada şunları söyledi:

”Yeni partinin en kısa zamanda kuruluşunu sağlamak için bütün illerde müteşebbis heyetlere görevlerimizi veriyoruz. İnşallah ekim ayı sonu itibarıyla partinin genel merkezinin kuruluşu sağlanmış olacak”

Daha önce birlikte siyasi mücadele yürüttükleri çok sayıda kişinin de bu yolu kendileriyle birlikte yürümeye karar verdiğini söyleyen Kurtulmuş “Başka siyasi partilerde olan veya hiç siyasete girmemiş çok sayıda kişinin kendilerine müracaat ederek görev almak istediklerini kaydetti.

Numan Kurtulmuş ”Beklediğimizden çok daha canlı bir şekilde partinin kuruluşunu tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi’nden istifalarla ilgili bir soru üzerine Kurtulmuş, şu ana kadar 53 il başkanı, 65’in üzerinde belediye başkanı ve 500’ü aşkın ilçe yönetiminin istifa ettiğini ve istifaların sürdüğünü bildirdi.

PARTİNİN İSMİ VE AMBLEMİ

Kurtulmuş, yeni kurulacak partinin isim ve ambleminin netleşmediğini ifade ederek ”30’a yakın isim var. Bu isimler arasında yoğunlaşıyoruz. Hem çok kısa olması hem anlamlı bir isim bulmak zor bir şey. Partiyi kurmaktan daha zor işin bu kısmı”diye konuştu.

ASİLTÜRK ” AYRILAN YÖNETİME ÖYLE İLGİ GÖSTERDİ Kİ, İNSAN HAYRET EDİYOR”

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Oğuzhan Asiltürk, ”Bizi ekranlara çıkarmayanlar, yakınlık göstermeyenler bizden ayrılan yönetime öyle ilgi gösterdi ki insan hayret ediyor” dedi.

Saadet Partisi’nin Ankara İl Başkanlığı Olağanüstü Büyük Kongre Hazırlık ve Genişletilmiş İl Divan Toplantısında konuşan Asiltürk, Saadet Partisi’nin 11 Temmuzda yapılan Olağanüstü Kongresi ve sonrasındaki gelişmelerin, ”tarafsız bir gözle, kendi ağızlarından dinlenilmesini istediğini” ifade etti.

Mahkemenin aldığı kayyum kararının, olağanüstü kongrenin yapılabilmesi için 650 delegenin iradesini temsil ettiğini belirten Asiltürk, ”Bizi üzen olayları dile getirmek istemiyoruz.Bundan sonra bizden ayrılanlar aleyhine bir tek kelime söylemeyeceğiz” dedi.

Oğuzhan Asiltürk, basının bu konudaki gelişmelere tek taraflı yaklaştığını savunarak, ”Bizi ekranlara çıkarmayanlar, yakınlık göstermeyenler bizden ayrılan yönetime öyle ilgi gösterdi ki insan hayret ediyor. Bu yaklaşım tesadüf değil, maksat belli” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.