Londra polisinden PKK’ya savaş

Polis dünden itibaren İngiltere’de başta Heathrow olmak üzere Türkiye’den gelen uçakların indiği bütün havaalanlarında ve Harringey ve Hackney gibi Türklerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde halkı PKK/Kongre Gel’in yasa dışı kaynak oluşturma faaliyetine karşı uyaran el ilanları dağıtmaya başladı.


Metropolitan Polis Teşkilatı yetkilileri, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan el ilanlarında ”Polise Yardım Çağrısı” başlığı altında, ”Yasaklanmış terörist örgüt olan PKK/Kongre Gel adına bazı kişilerin iş yerlerine ve sakinlerine yaklaşımda bulunarak, yasa dışı para toplama eylemlerinde bulunduklarının polis farkındadır” ifadesine yer verdi.


”Herhangi bir kişi sizden para isteğinde ya da size karşı tehditte bulundu mu?” diye sorulan el ilanında, ”polisle temasa geçmekte endişelerinizin bulunduğunu anlamaktayız. Fakat alınan bütün telefonların ve bilgilerin tamamen gizlilik altında tutulacağına dair size güvencede bulunuruz” teminatı verildi.


Metropolitan Polis Teşkilatı olarak Londra’da yaşayan bütün toplumların güvence altında olmaları için çaba sarf edildiğine işaret edilen el ilanında, bu konuda halktan gelen her türlü yardımın büyük memnuniyetle karşılanacağı vurgulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.