Londra Türk Müziği Korosu’ndan dev konser

Konuk sanatçı Eylem’in de yer alacağı konserde yapılacak özel çekilişte Noyanlar Grubu’ndan bir aileye Kıbrıs’ta bir haftalık villa tatili verilecek…

Londra Türk Müziği Korosu’ndan Gül Latifoğlu şu bilgiledi verdi:

“Konser; Hicaz, Acemkürdi ve Segah makamlarından oluşan bir repertuar içermektedir. Koro ve solo çalışmaların yanında bu yılki konserde kendilerine sevilen pop sanatçı Eylem, Türk sanat müziği söyleyerek koroya katılacak hem de sevilen pop şarkılarını seslendirecek. Gecenin bir diğer sürprizi ise programın sonunda yapılacak özel bir çekiliştir.”

Latifoğlu şöyle devam etti:

“Londra Türk Müziği Korosu 7 yıl önce Suat Sancar’ın da katkılarıyla kurulmuş olup o günden beri değişik şefler altında çalışmalarını sürdürüyor. Çeşitli organizasyonlar yapıp Türk toplumuna kültürümüzün önemli bir parçası olan ‘Türk sanat müziği’ni tanıtmaya ve yaygınlaştırmaya çalışıyor.
Kendilerini Türk müziğine adamış kadınlardan oluşan koro, Pembe İssa başkanlığı ve Turgay Göçen idaresinde bu yıl gayet başarılı bir ‘kültür gecesi’, ‘hanımlar gecesi’ ve ‘8 Mart’ gecesi olmak üzere üç başarılı organizasyona imzasını attı.”

Konser için ayrıntılı bilgi ve biletler Gül Latifoğlu’ndan (079 3040 3884) sağlanabilecek. Açıklamada biletlerin £10 olarak saptandığı ve konser gelirinin bir kısmı koro komitesi ve koristler tarafından seçilecek bir yardım derneği veya kültür organizasyonuna armağan edileceği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.