Londra’da yine yüz binler Filistin için meydanlardaydı

Arif BEKTAŞ / Evrensel Londra – İngiltere’de Filistin’e destek, İsrail’i kınayan eylemler devam ediyor. Ülkenin bir çok şehrinde olduğu gibi Londra’da yine yüz binler sokağa çıktı. Hyde Park’ta başlayan yürüyüş Parlamento’da bitti.

İngiltere’de Filistin’e destek, İsrail’i kınayan eylemler devam ediyor. Londra’da yine yüz binler Filistin için sokağa çıktı. Hyde Park’ta başlayan yürüyüş Parlamento’da sona erdi.

“ÖLÜME ARA VERMEK”
Yapılan konuşmalarda ve açılan pankartlarda, bombalamaya verilen ara kastedilerek, “Çocuk katliamına ve ölüme ara verme, ancak İsrail gibi bir katliamcı devletin ve ona destek veren İngiltere ve ABD’nin işi olabilir” denilerek, ateşkesin süresiz bir şekilde hayata geçirilmesi istendi.

“BİZİM ADIMIZA KATLİAM YAPMAYIN”Eylemde yine binlerce Yahudi de yerini aldı. “Bizim adımıza katliam yapmayın” “Filistin topraklarında çıkın” ve “Özür Filistin” sloganları atan Yahudiler, İngiliz hükümetini de verdiği destekten dolayı kınayan pankartlar taşıdı.

Parlamento önünde biten yürüyüş için, Whitehall yolu boyunca dev ekranlar ve ses cihazları yerleştirilerek, önde yapılan konuşmaların geride kalanların da dinleyebilmeleri sağlandı.

Konuşmalarda, “Bir süreliğine insanlık koridoru” tartışmalarına da tepki vardı. “Bombalama öncesi nasıl bir insanlıktan bahsediyorsunuz” denilerek, İsrail katliamlarının normalleştirilmeye çalışıldığına vurgu yapılarak derhal süresiz ateşkes talep edildi.

Eyleme 300 ila 500 bin kişinin katıldığı tahmin ediliyor.

2734890cookie-checkLondra’da yine yüz binler Filistin için meydanlardaydı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.