MEB, eğitimde mazeretli sayılacakları açıkladı

MEB: Kronik rahatsızlığı olan öğrenciler ile Covid hastası ve temaslısı öğrenciler mazeretli sayılacak.

6 Eylül’de okullarda yüz yüze eğitimin başlamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) illere gönderilen yazıda, yüz yüze eğitimde mazeretli olacak öğrencilerle ilgili bilgilere yer verildi.

Buna göre:

Kronik rahatsızlığı bulunan öğrenciler: Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi’nde kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olanlar ile
Covid -19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrenciler yüz yüze eğitimde mazeretli sayılacak.
Bu öğrenciler okula devam edemedikleri günlerde devamsız sayılmayacak.

Öğrencilerin okula devam edemedikleri günlerde işlenen derslere yönelik ilgili öğretmenler tarafından velilere ve öğrencilere gerekli rehberlik yapılacak, öğrencilerin TRT EBA TV ve www.eba.gov.tr portalında yer alan içerikleri takip etmeleri sağlanacak.

Öğrencilerin sınavları yüz yüze ve salgın tedbirleri dikkate alınarak; kronik hastalığı bulunan öğrencilerin sınavları okul ortamında yüz yüze Covid-19 salgını kapsamında gerekli tedbirler alınarak, Covid-19 testi pozitif olan veya temaslı durumda olan öğrencilerin sınavları ise karantina bitiminde okul müdürlüklerince belirlenen tarihlerde kayıtlı bulundukları okullarda yapılacak.

Evde veya hastanede eğitim hizmeti verilen öğrenciler evde veya hastanede yüz yüze eğitim almaya devam edecek olup bu öğrencilerden okula devam zorunluluğu aranmayacak.

Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olanlara evde veya hastanede eğitim hizmetinde görevlendirilen öğretmenler tarafından uzaktan canlı ders yapılacak. Ayrıca bu öğrencilerin TRT EBA TV ve www.eba.gov.tr portalında yer alan içerikleri takip etmeleri sağlanacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − fifteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.