Mehmet Ağar geri mi dönüyor?

Mehmet Ağar’ın Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olması sonrası Emniyet’te göreve geleceği ileri sürüldü.

Faili meçhullerin en yoğun olduğu 90’lı yıllarda Emniyet Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı görevleri yapan Mehmet Ağar’ın göreve geri döneceği iddia ediliyor.
Sözcü gazetesinden Can Ataklı’nın görüştüğü eski bir DYP’li “Soylu karakteri itibarıyla tam da yakışan bir göreve getirildi, arkasında Ağar da durursa ortalığı darmadağın ederler” dediğini aktardı.

Ataklı köşesinde şöyle yazdı:

Süleyman Soylu’nun “önlenemez yükselişini” ibretle izlediğini söyleyen eski bir DYP’li aradı dün.

Epeydir görüşmüyorduk, halt hatır sorduktan sonra “Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olmasından sonra Mehmet Ağar’ı iyi izlemek gerek. Deneyimlerime güveniyorum, Ağar kısa bir süre sonra Emniyet üzerinde ağırlığını hissettirecektir, operasyonlarda damgasını göreceğiz” dedi.

Eski DYP’li “Soylu Mehmet Ağar’a büyük saygı gösterirdi. AKP’ye geçtikten ve gerçekten önlenemez bir yükselişle en tepeye tırmanırken bile bu ilişkilerinin bitmediğini biliyorum” dedikten sonra şöyle bir hatırlatma yaptı;

“Ağar uzun süredir ortalarda pek görünmüyordu. Darbe gecesinden sonra Ağar’ın Erdoğan’ın evinin önünde konuşurken gördük. O anı gördüğümde Ağar’in yeni bir şeylere hazırlandığını düşündüm.”

Ağar’ın darbe sonrası ortaya çıkmasının yeni bir rol olmasıyla bağlantılı olabileceğini söyleyen DYP’li eski siyasetçi “Bana göre bu bağlantı Süleyman Soylu ile olabilir. Soylu karakteri itibarıyla tam da yakışan bir göreve getirildi, arkasında Ağar da durursa ortalığı darmadağın ederler” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − six =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.