Migros’ta mutabakat sağlandı

Migros Depo işçilerinin hakları için başlattığı direniş sonucunda şirket yönetimi ile yapılan toplantı neticelendi ve DGD-SEN, Migros yönetimi ile mutabakata vardıklarını açıkladı.

Migros Depo’da çalışan işçilerin ücret artışı, prim, işçi güvenliği ve sağlığı ile daha iyi çalışma koşulları talebiyle başlattıkları direniş sonrasında DGD-SEN (Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası), Migros yönetimi ile mutabakata vardıklarını açıkladı.

DGD-SEN’in Twitter hesabından yapılan açıklamada “#MigrosİşçisiKazandı | Bu direnişin kazananı birliğine ve haklılığına inanmış Migros Esenyurt depo işçileri ve her türlü yaratıcı dayanışmayı sergileyen halkımız ve dostlarımızdır” denilerek şu ifadelere yer verildi:

“Migros’un İstanbul Esenyurt’ta bulunan Avrupa Dağıtım Merkezi deposunda işten atmalar ve işyerinde ücret artışı, prim, işçi sağlığı, iş güvenliği ve diğer sorunlar nedeniyle Haluk Levent’in arabuluculuğunda Migros yöneticilerinin katılımı ve garantörlüğünde Us Grup ile yaptığımız görüşme biraz önce sonuçlanmıştır.

Görüşme sonucunda; atılan tüm işçilerin geri alınması, ücret artışı, prim ödemeleri ve işçi sağlığı iş güvenliği sorunlarının giderilmesi ile ilgili detaylarını daha sonra açıklayacağımız şekilde mutabakata varılmıştır. Görüşmelerde olağanüstü gayreti için Haluk Levent’e özellikle teşekkür ederiz. Migros depo işçilerine ve işçi sınıfımıza hayırlı olsun.

Bu direnişin kazananı birliğine ve haklılığına inanmış Migros Esenyurt Depo işçileri ve her türlü yaratıcı dayanışmayı sergileyen halkımız ve dostlarımızdır.”

2586170cookie-checkMigros’ta mutabakat sağlandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.