Minikler kep attı

Türkçe ve İngilizce eğitim yapan “Minik Kardeş Day Nursery” 16 Ekim cuma akşamı “Balls Pond Road N1 4AG” adresindeki kilisede kutlama partisi düzenledi. Partiye Minik Kardeş’in çalışanları ve eski yeni öğrencileri aileleriyle birlikte katıldı.

Müzisyen Ozan Toprak ve arkadaşlarının Türkçe ezgiler çaldığı partide; Islington Belediye Başkanı Anna Berent, Hackney Belediye Başkanı Muttalip Ünlüer ve Islington Childcare Trust’tan Annie Doubledee ile belediye meclis üyeleri ve sivil toplum temsilcileri de yer aldı.

KOORDİNATÖRÜN BAŞARISI

Islington Belediye Başkanı Anna Berent eğitim yaşamına ilk adımı Minik Kardeş’te atan çocukların çok şanslı olduğunu belirterek, “Başarılı bir okulda iki dilli ve iki kültürlü öğrenciler olarak ilkokula başlayacaksınız. Sizleri kutluyorum” dedi.

Hackney’in Türk kökenli Belediye Başkanı Ünlüer de Minik Kardeş’in toplum için bir kazanım olduğunu belirterek her türlü desteği hakettiğini belirtti.

Islington Childcare Trust’tan Annie Doubledee ise Minik Kardeş’in bir zoru başararak “Ailelerle İlişki” ve “Kapsamlı Uygulama” alanında “Çok İyi” dereceyle ödüllendirildiğini söyledi.

Doubledee, Minik Kardeş’in başarısında uzun yıllar hizmet eden koordinatör Nalan Coşar’ın büyük katkısı olduğunu belirterek, Coşar’a da Childcare Trust’ın başarı ödülünü verdi.

Duygulu anların yaşandığı törende Çoşar, Minik Kardeş’in hizmet kalitesini geliştirmek ve büyütmek için yerel yöneticilerin yanısıra topluma da görevler düştüğünü söyledi.

Okulun başarısında ailelerin desteğinin önemli olduğunu vurgulayan Coşar, Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türk ailelerin, içinde yaşadıkları topluma uyumu ve çocuklarının kendilerine özgüvenli olarak yetişmesinde iki dilli temel eğitimin çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

İLK KEZ KEP ATTILAR

2008-2009 dönem sonunda Minik Kardeş’ten mezun olan çoğu Türkçe konuşan toplum üyesi 5 yaşındaki minikler de çağrıldıkları kürsüden ilk diplomalarını belediye başkanlarından aldılar.

Sahnede belediye başkanları ve yöneticilerle toplu poz veren minikler ilk kez mezun oldukları okulda ilk kez keplerini havaya fırlattılar…

MİNİK KARDEŞ?

1986’da kurulan Türkçe İngilizce çocuk yuvası Minik Kardeş, “53-55 Balls Pond Road London N1 4BW” adresinde binasını bir kaç yıl önce restore ettirerek kapasitesini artırdı.

İlk yıllarda 8 çalışanı ile 20 çocuğa hizmet veren kurum, günümüzde 21 çalışanıyla 3 aylıktan 5 yaşına kadar 57 çocuğa 8-18 saatleri arasında hizmet sunuyor.

Learning Trust için de “uydu çocuk merkezi” katogorisinde yer alan Minik Kardeş, Hackney ve Islington’da yaşayan ailelere sosyal hizmet servisinde de bulunuyor.

Minik Kardeş, ayrıca yılda 60’dan fazla aileye de “ebeveynlik kursu” düzenliyor ve “sağlıklı yemek pişirme” gibi sosyal projelere de ön ayak oluyor…

GECEDEN FOTOĞRAFLAR

1. Hackney Belediye Başkanı Muttalip Ünlüer diploma alan miniklerle

2. Hackney Belediye Başkanı Muttalip Ünlüer, Islington Belediye Başkanı Anna Berent ve Minik Kardeş Koordinatörü Nalan Coşar

3. Hackney Belediye Başkanı Muttalip Ünlüer diploma alan April Su ile

4. Minik Defne ilk diplomasını alırken heyecanlıydı

5. Su diplomasını hızla aldı ve sahneden de hızla indi…

6. Islington Childcare Trust’tan Annie Doubledee, konuşmasında başarısını övdüğü Minik Kardeş Koordinatörü Nalan Coşar’a ödül verirken

7. Minikler kadar aileleri de heyecanlıydı

8. Minikler diplomalarını almak üzere sahneye çağrılmayı beklerken heyecanlıydı…

9. Minik Kardeş Koordinatörü Nalan Coşar konuşmasını yakından dinlemek isteyen bir minik…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.