Mısırlı şarkıcıya ülkesinde çalışma yasağı

Mısır’ın sevilen şarkıcılarından Şirin Abdulvehhab’a, Bahreyn’deki konserinde söylediği sözler nedeniyle Mısır Müzisyenler Sendikası tarafından yasak getirildi.

Sendika tarafından yapılan yazılı açıklamada, Şirin’in dünden itibaren ülke içinde çalışmasına yasak getirildiği ve gelecek çarşamba günü de söz konusu açıklamalarıyla ilgili olarak sendika tarafından hakkında disiplin soruşturması başlatılacağı bildirildi.

Mısır’da muhalifler aleyhinde suç duyurusunda bulunmasıyla tanınan Semir Sabri ise ‘Mısır’a hakaret etmek’ suçlamasıyla Şirin hakkında başsavcılığa suç duyurusunda bulundu.

“SÖZLERİM BAĞLAMINDAN KOPARILDI”

Bahreyn’deki konserinde “Rahatça konuşabiliyorum, çünkü Mısır’da konuşanlar hapse giriyor” ifadelerini kullanan Şirin ise sözlerinin bağlamından koparıldığını belirterek kendisini savundu.

Sevenlerinden şarkılarına devam edeceğinden emin olmalarını isteyen Şirin, avukatını ‘bulanık suda balık avlamayı sevenlere’ engel olması için görevlendirdiğini açıkladı.

Şirin’in sendikanın aldığı kararı mahkemeye götürme hakkı bulunuyor ancak bu yola başvurup başvurmayacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Mısırlı şarkıcı Şirin, 2017 yılı sonunda verdiği bir konserde de Nil suyundan içmenin bilharziasis hastalığına (yöreye özgü bir hastalık) sebep olduğunu söylemesi nedeniyle altı ay hapse mahkum edilmişti.

2282550cookie-checkMısırlı şarkıcıya ülkesinde çalışma yasağı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.