Necdet Topcu, Beşiktaş bayrağıyla uğurlandı

EUROVİZYON – Londra’da kolon kanseri tedavisi gördüğü Whittington Hastanesi’nde, üçüncü kalp krizine yenik düşen 63 yaşındaki yılların emektar gazetecisi Necdet Topcu için cenaze töreni düzenlendi.

Londra’da kolon kanseri tedavisi gördüğü Whittington Hastanesi’nde, üçüncü kalp krizine yenik düşen 63 yaşındaki yılların emektar gazetecisi Necdet Topçu için cenaze töreni düzenlendi.

Vasiyeti üzerine tabutunun üzerine Beşiktaş bayrağı ve siyah-beyazlı kaşkol konuldu.

İngiltere’deki yaşam serüveni 1992 yılında başlayan spor editörü Necdet Topçu, Londra’nın kuzeyindeki Palmers Green Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Merhumun cenaze töreni için öğleden sonra sevenleri bir araya geldi. Cenaze namazını Kıbrıs İslam Cemiyeti Başkanı Hüseyin Haşim Elbakaayi, kıldırdı ve cemaatten helallik istedi. Vasiyeti üzerine tabutun üstüne Beşiktaş bayrağı ve siyah-beyazlı kaşkol konuldu. Ailesi Türkiye’de yaşayan Topcu’nun cenazesi dün akşam THY ile Türkiye’ye gönderildi. Türkiye’de Son Havadis, Tan, Sabah ve Günaydın gazetelerinin spor muhabiri olarak görev yapan Topcu’nun naaşının bugün öğleden sonra Üsküdar Bağlarbaşı Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’sinde kılınacak cenaze namazı ardından toprağa verileceği belirtildi.

CENAZE TÖRENİNE KİMLER KATILDI?

Topcu’nun cenaze törenine bağlı bulunduğu Londra Gazetesi sahibi Yılmaz Özyiğit ve çalışanları, duayen gazeteci Faruk Zabcı, Mustafa Köker, Ercan Vuranlar, Faruk Eskioğlu, Kadir Tipi, Mihrişah Safa, Nevsal Elevli, Ahmet Şanverdi, Betül İyilik, Egemen Arkut, Celal Sönmez, Mehmet Taisi Güzel, Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Öykener, Mustafa Çetinkaya, Dr. Tahsin Bilginer, Londra TTFF Başkanı Serdar Sarı, Yönetim Kurulu Üyeleri, As Başkan Osman Ercen, eski başkanlar Kemal Soyer, Akın Uysal, Nazım Çelebi, Mehmet Mimoğlu, kulüp başkanları ve çok sayıda sporcu, İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Jale Özer, Day- Mer’den Feyzullah Cinpolat ve Mustafa Yalçıner, Federasyon eski Başkanı Şener Sağlam, oyuncu, tiyatrocu ve yazar Osman Balıkçıoğlu, Efes Grubu yöneticisi Kazım Akkuş’unda aralarında yer aldığı çok sayıda işadamı ve sevenleri katıldı.

2268960cookie-checkNecdet Topcu, Beşiktaş bayrağıyla uğurlandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.