Nedim Şener’de tehdit ediliyorum

Şener, polise “M. Yılmaz” adında birinden bir ihbar gittiğini, bu ihbarın da polis tarafından yazılmış olabileceğini, kendisine yönelik komplonun içinde savcı Zekeriya Öz’ün de olduğunu açıklayarak şunları söyledi:

“Polise M. Yılmaz imzalı bir ihbar gitmiş. İhbarda ben, Binnaz Toprak ve Hakan Altınsay, Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a suikast düzenleyeceğimiz yazılıyor. Polis bu ihbarla Zekeriya Öz’e gidip benim telefonlarımı dinlemek için izin aldılar. Bu izin üzerine benim ev ve işyeri telefonların dinlendi, bir şey çıkmadı. Hiçbir şey bulamadılar, dinlemeyi kestiler. Bu ne zaman oldu biliyor musunuz? Hrant Dink kitabından hemen sonra. Başbakan’ın oğluna suikast düzenleyen ekibin içinde bulunduğum iddiasıyla beni dinliyorlar. Bu ihbarı kim yapmış olabilir. Polis yaptı. Başka kim yapacak.

İhbarı yaptı, sonra bu ihbarla gidip telefonumu dinledi. Bu ihbar herhangi bir soruşturmaya konu olmadı. Telefonlarımı dinlemek için uydurdular. Muhtemelen bir polis yaptı. Sonra da gidip Zekeriya Öz’den beni dinlemek için izin aldı. Bu yargı sürecine girmedi. Kafasına göre iş yapıyorlar. Bu bilgi suçlamaya konu olmadı ama iddianamenin eklerinde var. Dinlemek için yasal dayanak oluşturdular böylece.”

Şener, en son iki gün önce kendisine gelen telefonda “cemaat aleyhinde konuşmaması için” tehdit edildiğini ve bununla ilgili telefondaki sesi kaydedip savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Şener cemaatten bir emniyet müdürü tarafından da birkaç gün önce kendisine haber gönderildiğini “Büyük bir savaş var, Nedim salağı kendine dikkat etsin, arada kalacak” diye tehdit ettiğini de açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.