Nilgün Belgün Londra’da ‘Kadınları’ Güldürdü

Britanya Türk Kadınları Derneği’nin düzenlediği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlama etkinliğinde sahne alan Nilgün Belgün, sahneye koyduğu oyunu ile davetlilere neşeli dakikalar yaşattı.

Millennium Hotel’de Cumartesi akşamı yapılan etkinliğe, KKKTC Londra Temsilcisi, Büyükelçi Zehra Başaran, Türkiye’nin Londra Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Gülcan Ökçün, Türkiye’nin Londra Büyükelçilik Elçi Müsteşarı Cem Işık’ın eşi Selva Işık ve dernek üyesi kadınlar katıldı.

TÜRK KADINLARI DÜNYA ÇAPINDA LİDERLİK POZİSYONUNDA

BTKD Başkanı Maviş Fuchs, derneğin Türk kadınlarının tanışması ve dayanışmasını sağlamak amacıyla 2002 yılından bu yana hizmet verdiğini, kadınlar için pek çok projehayata geçirdiğini söyledi.

Kadınlar arasında dayanışmayı güçlendirmenin önemine işaret eden Fuchs, “Önemli kültürel, eğitici ve hayırsever çalışmalar yürüten birçok kuruluşa katkı sağlamak için düzenli olarak etkinlikler düzenliyoruz. Son on altı yılda BTKD birçok hayır kurumuna bağışta bulunmuş, hem yurt içinde hem de yurtdışında eğitim projelerine önemli destek vermiştir.Uluslararası Kadınlar Günü vesilesiyle bugün Türk kadınlarının dünya çapında liderlik pozisyonlarına sahip olduğunu ve toplumun her köşesinde farkındalık meydana getirdiğini söyleyebilirim” diye konuştu.

KKKTC Londra Temsilcisi Başaran da 8 Mart’ın tarihine değinerek,“Türk kadınının Atatürk’ün sayesindek bir yer edindiğini söyledi. Başaran, “Londra’dan söz etmek gerekirse kadınlarımızın her tür sivil toplum oluşumu içerisinde erkeklerden belki de daha fazla yer aldığı ve önde gittiği ve buna da olur veren ve hoşgörüyle severek izleyen eşleri olduğunu ben de takdirle izlemekteyim” dedi. KKTC Temsilciliği diplomatik misyonunun kadınlardan oluştuğunu belirten Başaran, “Gittiğimiz yerlerde ilgiyle karşılaşmaktayız” diye devam etti.

NİLGÜN BELGÜN KAHKAHAYA BOĞDU

Konferans vermek yerine, tek kişilik gösteri yapan ve oyunlardan bazı bölümleri sahneye koyan Belgün, oynadığı roller ve gerçek hayatında karşılaştığı traji-komik olayları esprilerle sahneye koydu. Babaannesinin Rum olduğunu ve çocukluk, gençlik yıllarında onunla geçen diyaloglarını skeçlerle ortaya koyan ünlü oyuncu, günlük hayatta karşılaştığı komik olayları da izleyenlerle paylaştı. (Eurovizyon)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.