Ninesinin külünü Facebook’ta arıyor!

Ninesi Marjorie Potts Gaffrey öldükten sonra cenaze evinde yakılan cesedinden alınmış küllerini kavanozda saklayan Piper Gaffrey, bu hatayı asla yapmazdı ama kocası bir ihmal ve hatayla kül kavanozunu sattı.

Forth Walton Beach kentinde yaşamakta olan Piper Gaffrey, geçenlerde bir garaj satışı düzenledi ve evinin bahçesine, eski püskülerini koyarak satışa çıkardı. Amerikan toplumunda bir gelenek olan bu satış sırasında işe yaramaz şeyleri Bit Pazarı usulü satışa çıkınca meraklısı da geliyor ve işe yarar ne varsa, ucuza alıyor. Böylesi bir satış sırasında evde saklanan ninenin külünü müşterinin göreceği yere çıkaran Bayan Piper’in kocası bu işten sorumlu kaldı.

Piper Gaffrey adlı kadın, evden eşya satın alan birileri ardından kül kavanozunu her tarafta aramaya kalkıştı. Kocasının bir hatayla kavanozu satılacak eşyalar arasına koyduğunu sonradan fark eden Gaffrey’in dünyası başına yıkıldı ve kocasına, küller geri gelene kadar küs kalacağını söyledi. Bir yandan facebook üzerinden her yere haberler ileterek, bir yandan da gazete ilanları vererek ninesinin külünü arayan Gaffrey, 99 yaşında geçen sene ölmüş olup küllerini torununa bırakan nine anısına yasa büründü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.