Nüfus müdürlüklerinde koronavirüs alarmı!

İş yoğunluğunun fazla olduğu nüfus müdürlüklerinde koronavirüs önlemleri yetersiz kalırken büyükşehirlerde çok sayıda çalışanın virüs testlerinin pozitif çıktığı ifade edildi.

Nüfus müdürlüklerinde koronavirüs alarmı! ‘Çalışanların virüs testleri pozitif çıktı’
Büro Memur-Sen, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi ile ehliyet ve pasaport işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla yurttaşlara randevu verilmeye ve işlemlerin yapılmasına devam edildiğine dikkat çekti.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Mustafa Çakır’ın haberine göre; özellikle büyükşehirlerde bulunan hizmet birimlerinde yaşanan iş yoğunluğu nedeniyle hem yurttaşların hem de kurum çalışanlarının salgın riskine maruz kaldıklarına işaret edilen yazıda, “Bu kapsamda birçok çalışanımızın yapılan virüs testleri pozitif çıkmaktadır” denildi.

Diğer taraftan yurttaşlardan bu hizmet sırasında parmak izi alınmasının ayrıca risk oluşturduğuna işaret edilen yazıda, virüsün söz konusu cihazlar aracılığıyla yayıldığı belirtildi. Sendika şu öneride bulundu: “Virüs salgını geçinceye kadar T.C. Kimlik Kartı, pasaport ve ehliyet düzenleme işlemlerinin sadece kayıp, çalıntı ve acil hallere münhasır olarak yürütülmesi, bu haller dışındaki rutin yenileme işlemlerinin durdurulması pandemi ile mücadele bakımından önem arz etmektedir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.