Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmasına ilişkin hükümetten ilk açıklama

Açlık grevindeki iki eğitimci, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmasına ilişkin hükümetten ilk açıklama geldi. Meclis Genel Kurulu’nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İki isim DHKP-C mensubu” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Açlık grevindeki iki eğitimci, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmasına ilişkin “Birkaç gündür gerek Yüksel Caddesi gerekse diğer yerlerde yaşananları hep beraber takip ediyoruz. KHK ile birlikte kendi iş yerlerinden terör örgütü mensubu olmak suretiyle atılan iki kişiden bahsediyoruz. Bu iki kişi DHKP/C mensubudur. 2012’den itibaren DHKP/C örgütü mensubu olması sebebiyle defalarca gözaltına alınmışlardır. En son İstanbul’daki DHKP/C operasyonunda bir babanın feryadını hep beraber dinledik. Kızını örgüttün kurtaramayan, bunun için örgütün işkencesine maruz kalan bir babanın feryadını dinledik.

Bizim hep beraber görevimiz, bu örgütlerin bizi kullanmamasıdır. İçişleri Bakanı olarak söylüyorum; PKK’nın HDP’yi nasıl kullandığını hep beraber görüyoruz ve biliyoruz. CHP’ye söylüyorum; aynı yoldan yürümeyin. DHKP/C’nin CHP’yi kullanmasına izin vermeyin. Yapmanız gereken, bu yargının ortaya koyacağı kararı beklemektir. Sonra KHK ile birlikte işine son verilenlerle ilgili yeni bir kurul var. Bu kurul değerlendirmelerini ortaya koyacak. Çektiğimiz sıkıntıları tekrar çekmemek ve güvenlik görevlilerimize bu konuda haksız ithamda bulunmak çok yanlıştır” dedi.

2092180cookie-checkNuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmasına ilişkin hükümetten ilk açıklama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.