Oktay Cinpolat, Enfield’de ‘Değişim İçin’ destek bekliyor

İngiltere’de 5 Mayıs tarihinde yapılacak yerel seçimler yaklaşırken belediye meclislerinde görev alacak olan adaylar halkın desteğini istiyor.

Aday yoğunluğu ve partiler arası yarış, Enfield bölgesinde bu seçimlerin oldukça çekişmeli geçeceğini gösteriyor.

Uzun yıllardan bu yana belediyede yönetime hakim olan İşçi Partisi’nin uyguladığı politikaları yetersiz bulanlar, kendi adaylarıyla seçim yarışına giriyor.

Özellikle İşçi Partisi Enfield teşkilatında uzun süredir yaşanan huzursuzluk ve çözülme, diğer partilerin adaylarının elini güçlendirirken, bağımsız adaylar da iddialı şekilde kampanya yürütüyor.

BAĞIMSIZLARIN ŞANSI ARTIYOR

Edmonton Green bölgesinde ‘Bağımsız Toplum Koalisyonu’ adıyla ortaya çıkan yeni oluşumun adayları Oktay Cinpolat ve Telesha Reid, belediye yönetiminin vurdumduymaz politikalarına karşı “Değişim İçin Oy Verin” sloganı ile halkın tercihini kendilerine yönlendirme mücadelesi veriyor.

OKTAY CİNPOLAT: DEĞİŞİM İÇİN OY VERİN

Bağımsız aday Oktay Cinpolat, stand kurduğu Edmonton Green seçim bölgesinde gazetecilerle bir araya geldi.

Enfield Belediyesi’nde yönetimi elinden bulunduran İşçi Partisi’nin birkaç kişinin kararları ile yönetildiği ve bölge halkını dışladığı için aday olduğunu belirten Cinpolat, “Belediye yerel halkı dinlemiyor. Bu partiler için de geçerli. İşçi Partisi de Muhafazakar parti de bölge halkını dinlemiyor. 

Belediye içerisinde her politika halka danışılmadan uygulanıyor. Kameralı yol kapatmalar, çöp toplama gibi kesinti yapılar servisler, çöp yakma fırını, gençliğe verilmesi gereken servisler başta olmak üzere olsun hepsini kendi kafalarına göre yapıyorlar. Halka sormuyorlar, halkın görüşünü almıyorlar. Bu doğru bir politika değil. Biz halkın da bizzat katılımı ile servis sunmak için aday olduk. Değişim için yola çıktık” diye konuştu.

HALKI HİÇE SAYIYORLAR

Bölgenin en yakıcı sorunlardın birinin çöp yakma fırını olduğunu hatırlatan  Cinpolat, “Bölge halkının sağlığı ile doğrudan ilgili bir tesis yapılıyor, kapasite artırılıyor ama bölg ehalkına tek kelime sorulmuyor, görüşü alınmıyor. Kapalı kapılar ardında bir kaç kişi karar veriyor. Ve bunu İşçi Partili politikacılar yapıyor. Adaylığımı, bölge halkının da karar mekanızmalarında söz sahibi olmalarını istediğmi için koydum” diyerek tepkisini dile getirdi.

İŞÇİ PARTİSİ KENDİ SORUNLARIYLA MEŞGUL

İşçi Partisi ve Muhafazakar Parti yönetimlerinin Edmonton Green halkını uzun yıllar yüzüstü bıraktığına dikkat çeken Oktay Cinpolat , “enfield belediyesinde hiç bir başarısı olmayan yönetim mevcut. Belediye skandallarla tamamen itibarsızlaştırıldı. Parti içi çekişmelerden bölge halkına hizmet veremiyorlar. Aynı anda 9 meclis üyesinin istifa ettiği eşi görülmemiş bir olay yaşandı. Beceriksizliklerinin cezasını bölge halkına çektiriyorlar. Her gün halkı ziyaret ediyoruz, görüşüyoruz. Herkes aynı şekilde şikayetçi. Biz ‘Değişim için o verin’ çağrısı yapıyoruz ve halkın desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

2599420cookie-checkOktay Cinpolat, Enfield’de ‘Değişim İçin’ destek bekliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.