Olcay Bayır, EFG Londra Jaz Festivali’nde

Toplum üyesi sanatçı Olcay Bayır, 23 Kasım’da EFG Londra Jaz Festivali (EFG London Jazz Festival) kapsamında sahne alacak.

Bayır 23 Kasım saat 20-22.30 arasında “35 – 47 Bethnal Green Road, E1 6LA” adresindeki Rich Mix London’da Anadolu’dan ezgileri yorumlayacak.

Konser biletlerinin 12 sterlin olduğu ve “020 7613 7498 ya da [email protected]” adresinden alınabileceği belirtildi.

EFG London Jazz Festival 15-24 Kasım tarihleri arasında Londra’daki önemli sahnelerde gerçekleşecek ve farklı kültürlerden yüzlerce caz sanatçısı caz severlerle buluşacak. Festival ile ilgili ayrıntılı bilgi https://efglondonjazzfestival.org.uk/ adresinden de alınabilecek.

SÖZ YAZARI, ŞARKICI, BESTECİ: OLCAY BAYIR

Olcay Bayır Londra’da yaşayan çok yönlü bir müzisyen… İlk albümü “Neva/Harmony” Ekim 2014’te Avrupada Riverboat Türkiyede ise M & MT etiketiyle çıktı. “Neva/Harmony”, ünlü müzik magazini fRoots tarafından 2014‘ün en iyi albümleri arasında seçildi. Sanatçı için The Guardian Gazetesi “Etkileyici yeni bir sanatçı. Çok zarif ve seçkin bir müzik sunumu” yorumunu yaptı.

Ünlü dünya müziği dergisi Songlines Müzik Ödülleri tarafından 2015‘in “En iyi çıkış yapan sanatçı” dalında finale kaldı. Olcay Bayır’ın müziği köklerinden, Anadolu’nun zengin ve derin müzik kültüründen besleniyor.

Sanatçı kendine ait orijinal besteleri ve bölgenin geleneksel halk ezgileri, caz, neo klasik elementleri ve 21’inci yüzyılın eklektik müzik tarzlarını harmanladığı tarzıyla yorumluyor.

Anadolu’dan esintiler sunan müziği ve sesiyle büyük bir çıkış yapan Olcay Bayır, 2017’de de “Rüya” albümünü hazırladı. Sanatçı, albüm öncesi, sözü müziği kendisine ait “Yar Dedi” başlıklı şarkıyı canlı kayıt performansı ile sevenleriyle paylaştı. www.youtube.com/watch?v=qc7_bMIcGiE

2352720cookie-checkOlcay Bayır, EFG Londra Jaz Festivali’nde

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.