Olcay Bayır’dan “rüya” konser…

HABER: FARUK ESKİOĞLU / FOTOĞRAFLAR: HÜSEYİN KAPLAN – Olcay Bayır’ın 29 Mart’ta piyasaya çıkan Rüya albümü tanıtım konseri, 12 Nisan Cuma akşamı St John’s Music Hall’da gerçekleşti..

“High Rd, Leytonstone, London E11 1HH” adresinde St John’s Leytonstone’da 12 Nisan Cuma saat 18.30-22.30 arasında gerçekleşen konsere ilginin yoğun olduğu gözlendi. Büyük alkış alan sanatçının yeni albümü de büyük beğeni topladı.

OLCAY BAYIR?

Londra’da yaşayan şarkıcı, söz yazarı ve besteci… İlk albümü “Neva/Harmony” Ekim 2014’de Avrupada Riverboat Türkiyede ise M&MT etiketiyle çıktı. “Neva/Harmony”, ünlü müzik magazini fRoots tarafından 2014 ‘ün en iyi albümleri arasında seçildi. Sanatçı için The Guardian Gazetesi “Etkileyici yeni bir sanatçı… Çok zarif ve seçkin bir müzik sunumu…” yorumunu yaptı.

Ünlü dünya müziği dergisi Songlines Müzik Ödülleri tarafından 2015‘in “En iyi çıkış yapan sanatçı” dalında finale kaldı. Olcay Bayır’ın müziği köklerinden, Anadolu’nun zengin ve derin müzik kültüründen besleniyor.

Sanatçı kendine ait orijinal besteleri ve bölgenin geleneksel halk ezgileri, caz, neo klasik elementleri ve 21’inci yüzyılın eklektik müzik tarzlarını harmanladığı tarzıyla yorumluyor.

Anadolu’dan esintiler sunan müziği ve sesiyle büyük bir çıkış yapan Olcay Bayır, 2017’de de “Rüya” albümünü hazırladı. Sanatçı, albüm öncesi, sözü müziği kendisine ait “Yar Dedi” başlıklı şarkıyı canlı kayıt performansı ile sevenleriyle paylaştı. https://www.youtube.com/watch?v=qc7_bMIcGiE

2291630cookie-checkOlcay Bayır’dan “rüya” konser…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.