Onur, mini albümünü paylaştı…

İkinci kuşaktan müzisyen Onur, “Bin yılın rapsodisi” anlamına da gelen ilk mini-albümü (EP) “A Millennial Rhapsody” yi 4 Nisan’da tüm streaming platformlarından dinleyicileriyle paylaştı.

Onur’un üç parçadan oluşan “Bir Millennial Rhapsody” adlı Albümü güçlü bir çıkışla daha ilk günde Spotify’ın All New Indie, Solaris, New Music Friday İngiltere ve Türkiye play listelerine girdi.

Fransa’nın “Sound of Brit” adlı bloğu da “Kim bu Onur?” başlığıyla Onur’un özgün müziğine yer verdi. EARMİLK, Reprezent, Hoxton Radyosu da dahil olmak üzere birçok radyo ve müzik bloglarından ve dergilerinden beğeni alan Onur, EDM’nin öncüsü Martin Garrix’in de dikkatini çekti.

Onurla görüşen müzik otoritelerinin yorumu şöyle:

“Ses sanatçısı, besteci ve yapımcı Onur, bu son çalışmasıyla İngiliz R&B alanında kalıcı olduğunu kanıtladı. 22 yaşındaki Londra’lı genç sanatçı, hayal ve gerçeklerini tüm doğallığıyla duygusal notalar ve gitar aracılığıyla özgün melodilere dönüştürmeyi başarmış. Eskinin tınılarını modern müzikle birleştirerek etkisinde kaldığı üç ayrı akımı üç bestesine başarıyla yansıtmış. Move Too Soon muhteşem bir gecenin fantezileri ve yaşanmışlıklarıyla cezbederken, albüme adını veren A Millennial Rhapsody ilhamını Brexit’den almış.”

Onur, “Ülkem yaşlı insanların elinde. Tarih tekrar ediyor’ diyerek kaygısını belirtiyor ve ‘Biz gençler kültür, müzik ve sanatla özdeşleşiyor, kendimizi ifade ediyoruz. Bu şarkı kendimi ülkenin aptalca yönetiminden soyutlamamla ilgili. Haksız olduğunu açıklamaktan korkan yönetime orta parmağımı gösteriyorum” diyor.

11 Nisan’da bir videosu da çıkacak olan Beautiful Time ise günümüze dair özgün bir iç dökme olarak tanımlanıyor. Onur, “‘Okulda popüler bir çocuk değildim. Partilere davet edilmezdim. Beyaz orta sınıfın temsil edildiği okulda, farklı bir etnik guruptan olmanın etkisini hissettim. Geri baktığımda bunun beni üzdüğünü hatırlıyorum”. ‘Bu şarkı okul yıllarımda yaşadığım olumsuz tecrübelerin üzerimdeki etkisine rağmen bugün herşeyin çok güzel olduğunun farkındalığı ve hayatın tadını çıkarmakla ilgili’ diye ekliyor…

Annesi Didar Arslan’da sanatçı oğluyla ilgili şunları söylüyor:

“Onur,’un müzik kariyeri geçen sene Beamin’, Stunnah and I Don’t Know Why I Fall in Love’ adlı şarkılarını piyasaya çıkarmasıyla çıkışa geçti. Kısa sürede kendisine bir dinleyici kitlesi edinmesi ve tanınmış plak şirketleri ve sanatçıların – ki buna tanınmış sanatçı Martin Garrix’de dahil – da ilgisiyle pekişti. EARMILK, Konbini, Cosmopolitan, Lost Culture, KRCW, Reprezent Radio, Acid Stag, Conversations About Her, Pause Musicale gibi platformlardan övgüler aldı”.

Onur’u 4 Mayıs’da ‘A Millennium Rhapsody’ nin lansmanında Londra The Social’da canlı izleyebilirsiniz.

A Millennial Raphsody Albümünde yer alan şarkıları dinlemek için lütfen aşağıdaki linklere tıklayın:

https://soundcloud.com/Onur-sevigen

https://www.youtube.com/channel/UCx9o0gsNv8aiDi8BVIEx76w?

https://www.Onursworld.com

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube

Yabancı bloglarda cıkan yazılar:

Qui es-tu ? ONUR

https://earmilk.com/2019/04/08/Onur-makes-a-statement-with-debut-ep-a-millennial-rhapsody/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.