Çook ‘İnce’ konuştu

TBMM’de son günlerde yaşanan yolsuzluk ve rüşvet skandal ile ilgili konuşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce tarihi bir konuşma yaptı.

İnce gelenekselleşen bütçe konuşmasını bu yıl yolsuzluk operasyonuna ayırdı.

KUTULARDAKİ DÖVİZLER BUNA DAHİL Mİ?

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Meclis Genel Kurulu’nda bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerde, “Başbakan nerede, utanıyor mu, cesareti mi yok? Neden buraya gelemiyor? Neden burada hesap veremiyor. Başbakan her gün döviz rezervi açıklıyordu, kutulardaki dövizler buna dahil mi, değil mi?” diye sordu.

“Sizin üzerinizde beddua var, ah var” diyen İnce, “Bu ülkeyi kuran ‘iki ayyaş’ dediğiniz Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün ahı var” diye konuştu.

O FEZLEKELER BURAYA GELECEK

“Meclis’e bilgi ve belge gönderecekmiş. Sen kim oluyorsun da Meclis’e bilgi ve belge gönderiyorsun. Sen Meclis’e bilgi ve belge değil, sen Meclis’e fezleke göndereceksin. Buraya o fezlekeler gelecek. Nerede fezlekeler, o bakanların fezlekelerinin gelmesi lazım.

HARAM PARAYA ELİNLE DOKUNMA MAKİNEYLE SAY DİYE Mİ ÖĞRETTİLER?

Başbakan nerede, utanıyor mu, cesareti mi yok? Neden buraya gelemiyor? Neden burada hesap veremiyor. Başbakan her gün döviz rezervi açıklıyordu, kutulardaki dövizler buna dahil mi, değil mi?”

İktidar sıralarından gelen tepkilere de İnce, “Sana haram paraya elinle dokunma makineyle say diye öğrettiler öyle mi?” diyerek karşılık verdi.

İşte İnce’nin konuşmasından satırbaşları:

MİLYONLARI EVDE TUTUYORMUŞSUNUZ

Milyonları evde zor tutuyorum dediniz, işte burada çok haklısınız, gerçekten milyonları evde tutuyormuşsunuz.

Can havliyle olsa camiye ayakkbaıyla girenlere iftara attınız, camiye cebindeki haram parayla girenlere engel olmadınız.

Valimi, bakanımı, müsteşarımı yedirtmem dediniz, yetimin hakkını yediniz.

Sizin üzerinizde ah, beddua, açlıktan ölen Kübra bebeğin ahı var, ataması yapılmayan öğretmenlerin ahı var..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.