Parti liderine ‘sapık’ suçlaması

TNV kanalında yayınlanan haber programı Fakty’nin (Gerçek) aylar süren araştırmalar sonunda gün ışığına çıkardığı haberde, Ulusal ve Popüler Parti lideri Jan Bestry,1982 yılında PKN Devlet Demiryollari’nda Bilet Memuru olarak görev yaptığı sırada küçük yaşta bir yolcuya tecavüz ettiği yer aldı.

Fakty’nin iddialarina bir yenisi daha eklendi. Gazete ‘Süper Express’,1980 yılında öğretmenlik yapan RNL lideri Bestry’nin, küçük kız çocuklarına sarkıntılık ettiği gerekçesiyle  kovulduğunu yazdı.

Köylü Partisi (Samoobrona) lideri Andrzej Lepper, bir dönem  eski kurmayları arasında yer alan Bestry’i, kendisini sürekli eleştirdiği gerekçesiyle partiden ihraç etmişti.

Bestry, Polonyalı Aileler Ligi ve Köylü Partisi’den (Samoobrona) ayrılan üyelerle birlikte Ulusal ve Popüler Parti’yi (PNL) kurmuştu.

RNL, Parlamento’nun dikkat çeken partilerinden biri. Koalisyon hukumeti, yasaların meclisten geçirilmesi sırasında RNL’nin desteğine gereksinim duyuyor.

Suçlamalara tepki gösteren RNL lideri Bestry, önce hakkında basında çıkan haberleri şiddetle yalanlayarak,bu haberleri yapan gazete ve televizyon kanalı alehinde dava açacağını söyledi.

Öte yandan, gectıgımız gun aniden rahatsizlanan Bestry’nin hastanedekı tedavisınin devam ettigi belirtiliyor.

Bir son dakika gelişmeside, Bestry’nin geçici olarak parti lideliğinden çekileceği yönünde.   

1141240cookie-checkParti liderine ‘sapık’ suçlaması

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen − 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.