Pazar akşamı görüşeceğiz!

Toroğlu, “Pazar akşamı tüm Türkiye kimin, ne olduğunu görecek” dedi. Toroğlu, kısaca şunları yazdı;

“Arda Turan’ın ve Galatasaray Spor Kulübü’nün açıklamalarını hepiniz okudunuz. Yandaki sütunda da, benim Telegol Programı’nda neler söylediğimi okuyabilirsiniz.
Bu konuşmayı ben televizyon ekranından yaptım.
Onun için de yanıtını televizyon kanalında vereceğim.
Ama şunu açık ve net bir şekilde ifade etmeliyim.
Ben ne söylediğimi biliyorum.
Lütfen pazar akşamını bekleyin. Çünkü o akşam, tüm Türkiye, kimin ne olduğunu görecek.
O zamana kadar herkes eteğindeki taşı döksün.”

ARDA NE DEMİŞTİ?
Bir şerefsizlik gidiyor. Nefret ediyorum…

“Bizim ülkemizde herkes doktor olmuş ve fikir beyan ediyor. Biri çıkıp ‘Seks yüzünden olmuştur” diyor. Biri şerefsizlik yapıyor, diğeri alıp o şerefsizliği gazetesine manşet olarak koyuyor. Bir de utanmadan benim kız arkadaşımla fotoğrafımı koymuşlar. Bir şerefsizliktir gidiyor. Bazı şeylerden nefret ediyorum. Şerefsizlik diz boyu, bir şey yapamıyorsunuz. 238 maç oynayan Arda’ya saygı yok.”

ERMAN HOCA NE DEMiŞTi
Ben kendi sorunumdan söz ediyorum, Arda’dan değil

Erman TOROĞLU: Arkadaş şunu söyleyeyim, ben bu sakatlığı geçirdim. Benim bu sakatlığı geçirmeme sebep, takım o zaman pazar-çarşamba maç yapıyordu. Ben kendime bakmadım, kabahat bendeydi, tamamen bendeydi. Fazla seks ve dinlenmemekten dolayı ben bu sakatlığı geçirdim. Kendime daha iyi bakarak, daha sonra acı çekerek bunu kendi kendime iyi etmeye çalıştım. Ama bunun suçu bendeydi.
Serhat ULUEREN: Sizde böyle oldu diye Arda da böyle olacak değil.
Erman TOROĞLU: Ben kendi sorunumdan bahsediyorum. Futbolcu kuvvetli olduğu zaman daha az sakatlanır, kendine bakmadı mı bir tarafı otomatik sigorta gibi patır kütür atar.

Fazla seksten dolayı sakatlık olur mu?

Alakası yok
Prof. Dr. Ömer TAŞER (TFF Sağlık Kurulu Başkanı)
Alakası yok. Tam tersi, seks yapmayan kişilerde birikim olur. Bu da o kişiyi etkiler. Eğer değişik kişilirle seks yapılırsa ondan geçecek hastalıklar vucuttaki direnci azaltır.

Sporcu fıtığı
Prof.Dr.Burhan USLU (Ortapedi Uzmanı)
Fazla seksten sakatlık olmaz. Arda’nın ameliyat olduğu yer adale yırtığından dolayı oluşan kasık fıtığıdır (sporcu fıtığı). Kendisi doğru adrese gitti. Fazla seks insanı yorgun düşürür.

Kadınlarda da olur
Dr. Adnan BAĞRIAÇIK (Basketbol Milli Takım Doktoru):
Bunun seksle uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Bayan sporcularda da görülebilecek bir rahatsızlık bu. Arda’nın ameliyatında görüldüğü üzere bir kasık fıtığı olayı.

Bir fantezidir
Ertan HATİPOĞLU (Atletizm Milli Takım Antrenörü):
Futbolcuların yarısından fazlası ve atletizmde sprinterlerin ve özellikle engelcilerin başına gelebilen bir sakatlıktır. Bu olay, seksten kaynaklanıyor diyen insanların bir fantezisidir.

Sakıncası yok
Naim SÜLEYMANOĞLU (Eski halterci):
Bir sporcunun düzgün seks yaşantısı olduğu sürece hiçbir sakıncası yoktur. Tam tersine sporcu daha verimli olur. Spor yaparken kız arkadaşlarımız oldu. Hiçbir sorunumuz olmadı.

Yorgunluk olur
Frank Dallwig: (Dillenburg Antrenörler Derneği Eğitmeni)
Çok seks yapmakla fıtık olup, ameliyat olan hiçbir futbolcuya rastlamadım. Böyle bir olay duymadık. Olacağına da inanmıyorum. Çok seks yapanda hafif bir yorgunluk gözükür. (Hürriyet)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.