Peker sessizliğini bozdu: Allah’ın kaderini yaşayacağım!

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, dün Sedat Peker’in 194 ülkede uluslararası seviyede aranması için Interpol tarafından 1 Şubat’ta kırmızı bülten çıkarıldı. Adalet Bakanlığı da Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) Türkiye’ye iadesi için geçici tutuklanmasını talep etti.

Reuters ajansının haberinde ise Interpol’den kırmızı bülten konusunda bir yanıt alınamadığı, İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ise bu iddiaların doğrulatılamadığı belirtildi.

Gazeteci İsmail Saymaz Halk TV’deki bugünkü yazısında dün Peker’in yakınındaki bir isme ulaştığını yazdı. Saymaz’ın aktardığına göre Peker söz konusu durumla ilgili olarak, “BAE yetkilileri beni bilgilendirmedi. Türkiye’deki avukatlarımı bilgilendiren makam yok. Hiçbir şey hukuka uygun olmadığı için iade edilir miyim, edilmez miyim tarzındaki soruya verebilecek cevabım yok. Her şeye hazırım” dedi.

Interpol, Sedat Peker için harekete geçti: 194 farklı ülkede kırmızı bülten çıkarıldı!Interpol, Sedat Peker için harekete geçti: 194 farklı ülkede kırmızı bülten çıkarıldı!

“İADE OLSAM DA, OLMASAM DA ALLAH’IN KADERİNİ YAŞAYACAĞIM”

Peker, “İlk yurtdışına çıktığım zaman rahmetli annem ve babam bile yüzümü görmek için bu kadar çaba sarf etmedi. Hükümetin şahsıma duyduğu sevgi beni aşırı mutlu etti. Hesabı çok iyi yaptım. Onlar da yapmıştır. Şimdi doğru olan, Allah’ın planını beklemek ve sonucunu yaşayıp görmek. İade olsam da olmasam da Allah’ın kaderini yaşayacağım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Saymaz, yakın arkadaşının, Peker’in başka ülkeye geçmek için çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ettiğini, “Pasaportu olmadığı için şu an mümkün görünmüyor” dediğini de aktardı.

2586740cookie-checkPeker sessizliğini bozdu: Allah’ın kaderini yaşayacağım!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.