Reklamın iyisi kötüsü: Muhsin Bayrak Chelsea’ye teklif vermedi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası yaptırımlara uğrayan Rus oligark Roman Abramovich, sahibi olduğu Chelsea’yi satışa çıkardı. Chelsea’yi satın almak için teklifler verilirken günlerdir kulübe talip olduğunu söyleyen işadamı Muhsin Bayrak’ın teklif vermediği öğrenildi.

Rus milyarder Roman Abramovich, sahibi olduğu İngiltere’nin köklü kulüplerinden Chelsea’yi 27 Şubat’ta satışa çıkarmasının ardından kulüp yetkilileri ile temasa geçen Bitlisli iş insanı Muhsin Bayrak, Reuters’a açıklamalarda bulunmuştu.

AB Grup Holding’in başındaki Muhsin Bayrak, Chelsea futbol kulübünün alımı öncesinde Abramoviç’in onayını beklediklerini belirtmişti. Chelsea’yi satın almak için teklifler verilirken, günlerdir kulübe talip olduğunu söyleyen ve nakit 1 milyar sterlin ödeyebileceklerini öne süren Muhsin Bayrak’ın teklif vermediği öğrenildi.

TESLİM GÜNÜNE YETİŞEMEMİŞ

Reuters’a konuşan Muhsin Bayrak, teklif verilmesi için tanınan son teslim gününe yetişemediklerini ve bunun prosedürle ilgili bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını belirtti. Bayrak, ‘çok üzgün’ olduğunu dile getirdi.

Chelsea’yi satın almak için üç teklif verildi. Bunlar, Amerikan beyzbol takımı Chicago Cubs’un sahibi Ricketts ailesi, siyasetçi ve eski madalyalı olimpiyat oyunları sporcusu Lord Coe’nin olduğu bir konsorsiyum ve emlak yatırımcısı Nick Candy’nin liderliğinde başka bir gruptan geldi.

MUHSİN BAYRAK?

Aslen Bitlisli olan Muhsin Bayrak, Türkiye sanayisinin önde gelen iş insanlarından birisi olarak tanınıyor. 1990’lı yıllarda ailesiyle birlikte İstanbul’a göç eden Muhsin Bayrak, eğitimini burada tamamladı. İnşaat mühendisliği bölümünden mezun olan Muhsin Bayrak, 1999 yılında AB Grup Holding şirketini kurdu.

Yunanistan’da elektrik santrali bulunduğu ve Atina Marinası’nı da inşaa ettiğini belirten Muhsin Bayrak, yurtdışı ve yurtiçinde önemli projelere imza attığını söylüyor.

2592410cookie-checkReklamın iyisi kötüsü: Muhsin Bayrak Chelsea’ye teklif vermedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.